Dušan Bajević je danas selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine, a stariji ljubitelji fudbala ga pamte kao fenomenalnog igrača Veleža.

Upravo se Velež prisjetio jedne utakmice Bajevića u njegovom dresu koja će zauvijek ostati upisana u knjige historije našeg fudbala.

Naime, Bajević je na današnji dan 30.06.1968. godine, odigrao utakmicu za pamćenje. Rođeni su u posljednjem 30. kolu sezone 1967/68 dočekali ekipu Maribora. Imperativ je bila pobjeda kako bi se sačuvao opstanak u Prvoj ligi Jugoslavije.

Gosti su na poluvrijeme otišli se minimalnom prednošću, da bi u drugom poluvremenu Duško Bajević postigao pet golova, za konačnih 5:1.

Dan nakon utakmice, u svim dnevnim novinama Bajević je dobio ocjenu 10!

Na ovome mu mogu pozavidjeti i najveći fudbaleri svih vremena.