U velikom derbiju 29. kola turske Superlige Basaksehir i Galatasaray remizirali su rezultatom 1:1.

Basaksehir je danas imao priliku da se odlijepi na vrhu tabele, no rival je bio možda i najteži mogući – Galatasaray.

Domaći su bili bolji tokom prvog dijela, ali nije bilo većih uzbuđenja. Na kraju poluvremena rezultat je bio onaj sa početka utakmice.

No, sjajno otvaranje drugog dijela upriličili su domaći. U igru je ušao Demba Ba i imao dvije prijetnje do 51. minute kada Danijel Aleksić pogađa lijepo glavom za vodstvo domaćina.

Ipak, prednost je trajala samo petnaestak minuta, pošto je na drugoj strani pogotkom uzvratio Emre Akbaba u 67. minuti igre.

Nakon toga, domaći su ostali sa igračem manje. Sudija Ali Palabiyik je donio potpuno neshvatljivu odluku dodijelivši Edinu Višći drugi žuti karton, nakon čega su mnogi bili začuđeni.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je ostalo 1:1, čime će Basaksehir imati isti broj bodova prednosti (dva) u odnosu na drugoplasirani Trabzon.

U drugom meču koji je odigran istovremeno Gaziantep i Antalyaspor remizirali su rezultatom 1:1, a na kraju je bivši fudbaler Željezničara i Sarajeva, Adis Jahović, dvije minute prije kraja donio bod svom timu.