U 29. kolu španske Primera lige fudbaleri Real Madrida rezultatom 3:0 slavili su protiv Valencije.

Madriđani su bili pod imperativom pobjede nakon što je Barcelona ostvarila trijumf u ovoj rundi takmičenja. Ipak, Valencia se pokazala kao snažan rival u ovom susretu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Najbliži promjeni rezultata bili smo u 21. minuti kada je Rodrigo postigao pogodak za goste, ali je nakon VAR reakcije on poništen zbog ofsajda.

Nastavak donosi znatno bolju igru Reala i na kraju važna tri boda. Prvo je u 61. minuti Karim Benzema pogodio nakon asistencije Edena Hazarda u padu, da bismo nešto kasnije vidjeli vrlo lijep moment.

Naime, nakon 11 mjeseci zaigrao je Marco Asensio i bilo mu je dovoljno svega 30 sekundi da postigne gol. Tu nije bio kraj, pošto je isti igrač pet minuta prije kraja asistirao Benzemi za još jedan lijep gol.

Ostalo je 3:0 tako da je Real slavio protiv kvalitetnog rivala i nastavio trku s Barcelonom za titulu prvaka.