Fudbaleri TSC Bačke Topole upisali su danas i šestu uzastopnu pobjedu u Linglong Superligi Srbije, ukupno šesnaestu od početka sezone.

Ovaj klub je i definitivno najprijatnije iznenađenje elitnog ranga takmičenja u susjednoj Srbiji, te je pobjedom od 1:3 nad Proleterom nastavio gaziti ka Evropi.

TSC je poveo već u šestom minutu iz jedanaesterca koji je u gol pretvorio Nenad Lukić i taj gol je obilježio prvo poluvreme.

Poslije devet minuta igre u drugom poluvremenu, Proleter je izjednačio golom Jovanovića, ali onda glavnu ulogu preuzima najbolji strijelac lige Vladimir Silađi.

U 66. minutu postigao je svoj 16. gol u sezoni, za novo vođstvo TSC-a, a trijumf gostiju potvrdio je bivši fudbaler Krupe Đuro Zec.

Zec je dres Krupe nosio prošlog proljeća, kada je ovaj tim ispao iz Premijer lige BiH, a Zec se u Krupi zadržao svega četiri mjeseca.

TSC je ovom pobjedom stigao na 3. mjestu koje vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu, ali Vojvodina će ovog vikenda imati priliku da se vrati na to mjesto pošto ima isti broj bodova i utakmicu manje.