Dugotrajna pauza uzrokovana pandemijom očito je ostavila traga na nogometašima Porta, aktuelnog lidera portugalskog prvenstva.

U susretu 25. kola, kojim je nastavljena sezona, Famalicao je napravio iznenađenje i savladao trenutno prvoplasiranu ekipu Primeira lige, 2:1.

Domaći tim je poveo na startu drugog poluvremena nakon kardinalne greške Portovog golmana Marchesina, koji je, pokušavajući ispucati loptu, zapravo istu dodao pravo u noge Fabiju Martinsu koji je zatim bez problema zatresao mrežu.

Porto je zatim izjednačio preko Jesusa Corone u 74. minuti, ali je svega četiri minute kasnije Pote prekrasnim pogotokom vratio vodstvo Famalicau. Tih 2:1 se ispostavilo kao konačan rezultat.

Što se tiče poretka, Porto je prvi sa 60 bodova, ali i utakmicom više od drugoplasirane Benfice, koja ima 59 bodova. Famalicao je ovom pobjedom izbio na peto mjesto sa 40 bodova.