U 28. kolu njemačke 2. Bundeslige Darmstadt je kao gost pobijedio Erzgebirge Aue rezultatom 1:3 i dodatno se uključio u borbu za plasman u elitu.

Iako su domaći poveli već u 8. minuti preko Krugera, u nastavku meča Darmstadt je bio mnogo bolji i stigao je do preokreta. Prvo je Kempe poravnao u 19. minuti, a gosti su do pobjede stigli u finišu pogocima Dursuna u 72. i 81. minuti za konačnih 1:3.

Svih 90 minuta za Darmstadt odigrao je povremeni bh. reprezentativac Dario Đumić, dok je Marko Mihojević, koji u posljednje vrijeme ima problema sa povredom, meč odgledao sa klupe.

Darmstadt je sada peti sa 42 boda, tri manje od trećeplasiranog Stuttgarta i mjesta koje vodi u elitu. Erzgebirge Aue gubi korak i ostao je na 38 bodova.

Regensburg kojeg sa klupe predvodi Mersad Selimbegović remizirao je na svom terenu sa Nurnbergom 2:2. Osnabruck je kao gost bio bolji od Furtha sa 0:2, dok je Sandhausen na gostovanju minimalno nadigrao Wehen sa 0:1.