Naše 4 selekcije danas su gostovale selekcijama KK “Promo” Donji Vakuf. Veoma ispunjen dan u kojem smo mogli gledati zaista odličnu omladinsku košarku.

Prvo su se sastale mini basket selekcije. Još jedna u nizu sjajna utakmica naših zlatnih dječaka. Borbenost, sjajna energija i timska igra i danas su bili ključni faktor u pobjedi nad ekipom “Proma” rezultatom 33:51. U našoj ekipi istakli su se Hodžić 16p, Jurić 13p, Poričanin 6p, Dunin 6p, Julardžija Abdullah 4p, Žužić 3p, Petrović 2p.

Drugi susret donio je furiozniju igru pod obručima. Sastale su se kadetske selekcije, a naši momci su od samog podbacivanja lopte predočili svoju dominaciju. Do kraja druge četvrtine naša ekipa je imala vodstvo od 17 poena razlike. Posao su završili već u trećoj četvrtini kada je prednost za domaćine već bila nedostižna. Na kraju ubjedljiva pobjeda rezultatom 56:90. Statistiku sa susreta možete pogledati na fotografiji ispod.

Treći susret donio je duel pionirskih selekcija. Nakon što su naše dvije selekcije ostvarile pobjede, ispostaviće se da će taj niz ipak prekinuti pionirska selekcija domaćina. Utakmicu su bolje otvorili izabranici trenera Rejhana. Imala je ekipa iz Donjeg Vakufa vodstvo na svojoj strani tokom cijelog susreta; iako je naša ekipa u par navrata sustizala domaću ekipu, to nije bilo dovoljno za potpuni preokret. Na kraju nažalost poraz rezultatom 68:53. Našu ekipu su predvodili Baković 27p, Perak 14p, Hadžić 8p, Petrović 1p, Hodžić 1p.

“Šlag na tortu” bio je posljednji susret dana između juniorskih selekcija. Sjajna energija na obje strane terena te dinamično otvorena utakmica. Neizvjesno prvo poluvrijeme naslućivalo je izuzetno “tvrdu” utakmicu; no ispostaviće se da ipak neće biti tako. Presudna je bila treća četvrtina gdje je ritam naše ekipe znatno opao, a domaći su to znali iskoristiti. Dosta grešaka, a ruku na srce jednostavno kada neće onda neće. Na kraju poraz rezultatom 99:49. Statistiku naše ekipe sa susreta možete pogledati na fotografiji ispod.

Zahvaljujemo se domaćinima na fer i korektnom ponašanju te čestitke na pobjedama. Također čestitke i našim košarkašima na ostvarenim pobjedama. Sada se okrećemo narednom kolu kada nam u goste dolaze selekcije KK “Iskra” Bugojno.