U organizaciji Sportskog saveza Općine Jajce i pod pokroviteljstvom Općine Jajce večeras je u velikoj sali Općine Jajce održana manifestacija „Izbor sportiste godine općine Jajce za 2019.godinu”.

Stručni žiri pod predsjedavanjem Jezdimira Miljenovića nije imao nimalo lak zadatak da između brojnih sportskih talenata, uspješnih klubova i pojedinaca, koji su doprinijeli razvoju sporta u Jajcu, izaberu one najbolje.

Ipak, konačnom odlukom žirija, za najuspješnijeg sportistu općine Jajce za 2019. godinu proglašen je Tomislav Katić (KK Kumite Jajce), a nagradu mu je uručio načelnik općine Jajce Edin Hozan.

Podsjećamo, na adresu KK “Kumite” Jajce protekloga je ljeta stigao poziv za mladog Tomislava Katića za učešće na Svjetskom prvenstvu u karateu koje se održalo u Santiago de Čile u periodu od 23-27.10.2019.godine, a čemu je uvjetovao ostvareni uspjeh na državnom prvenstvu u Umagu u kategoriji Juniori +76kg.

Odlazak Katića na Svjetsko prvenstvo u karateu jedan je od najvećih uspjeha jajačkog sporta ikada!

Tokom večerašnje dodjele sportskih priznanja dodijeljena je ukupno 41 nagrada, a u pauzama prisutne su zabavljali učenici Osnovne glazbene škole “Jakov Gotovac” Travnik, podružnica Jajce.

Nakon dodjela priznanja, u holu Općine održan je domjenak za sve prisutne.

U nastavku pročitajte kompletan spisak dodijeljenih nagrada i priznanja na manifestaciji „Izbor sportiste godine općine Jajce za 2019.godinu”, dok fotografije sa večerašnje svečanosti možete pogledati OVDJE.

REDOSLIJED DODJELE NAGRADA I PRIZNANJA

1       NAJUSPJEŠNIJA KADETSKA EKIPA U MUŠKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
2 Muški rukometni klub JAJCE RUKOMET MRK JAJCE MRK JAJCE

 

2      NAJUSPJEŠNIJA KADETSKA EKIPA U ŽENSKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 OK “TIME OUT” JAJCE ODBOJKA OK “TIME OUT” JAJCE OK “TIME OUT” JAJCE

 

3      NAJUSPJEŠNIJA SPORTISTKINJA U KATEGORIJI KADETKINJA IZ EKIPNIH SPORTOVA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
2 INES PEJIĆ RUKOMET MRK JAJCE MRK JAJCE

 

4       NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA U KATEGORIJI KADETA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 MATIJA LUČIĆ ATLETIKA AK VODOPAD AK VODOPAD

 

5      NAJUSPJEŠNIJA SPORTISTKINJA U KATEGORIJI KADETKINJA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 PATRICIJA BILANDŽIJA ATLETIKA AK VODOPAD AK VODOPAD

 

6       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA ATLETIKE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 MUHAMED HADŽIĆ ATLETIKA AK „VODOPAD“ JAJCE

 

7       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA KOŠARKE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 IVAN JURIĆ KOŠARKA KK „VODOPAD“ JAJCE

 

8       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA RUKOMETA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 GABRIJEL ŠTRKALJ RUKOMET MRK „JAJCE“ JAJCE

 

9       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA ODBOJKA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 ALEMA JOLDIĆ ODBOJKA OK „JAJCE-NANSEN“ JAJCE

 

10       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA ODBOJKA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 FRANCISKA SIVONJIĆ ODBOJKA OK „TIME OUT“ JAJCE

 

11       SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA KARATEA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 ISMAIL HRNJIĆ KARATE KARATE KLUB „KUMITE“ JAJCE

 

12      SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA NOGOMETA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 KARLO RUŽA NOGOMET NK „METALLEGHE-BSI“ JAJCE

 

13      SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA FUTSAL-A U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 DILAN SHIKH MOHAMMAD MALI NOGOMET ŠMN „FORTIS“ JAJCE

 

14      SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „MLADA SPORTSKA NADA BAZIČNIH SPORTOVA U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 PAULA RIMAC ATLETIKA ŠKOLA SPORTA „RASTI ZDRAVO“ JAJCE

 

15      NAJUSPJEŠNIJA JUNIORSKA EKIPA U MUŠKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 NK METALLEGHE-BSI NOGOMET NK METALLEGHE-BSI NK METALLEGHE-BSI JAJCE

 

16       NAJUSPJEŠNIJA JUNIORSKA EKIPA U ŽENSKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 OK “TIME OUT” JAJCE ODBOJKA OK “TIME OUT” JAJCE OK “TIME OUT” JAJCE

 

17        NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA U KATEGORIJI JUNIORA IZ EKIPNIH SPORTOVA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 PEJO TOMAZIĆ NOGOMET NK METALLEGHE-BSI NK METALLEGHE-BSI JAJCE

 

18        NAJUSPJEŠNIJA SPORTISTKINJA U KATEGORIJI JUNIORKI IZ EKIPNIH SPORTOVA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
2 IVANA KLJAJIĆ KAJAK-KANU KK KLUB JAJCE KAJAK-KANU KLUB JAJCE

 

19       SSOJ DODJELJUJE „PRIZNANJE ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 HANA VARENIKIĆ I NIKOLINA BILANDŽIJA KAJAK-KANU KAJAK-KANU KLUB JAJCE

 

20       SSOJ DODJELJUJE „PRIZNANJE ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 BARBARA LJUBEZ ODBOJKA OK „TIME OUT“ JAJCE

 

21       SSOJ DODJELJUJE „PRIZNANJE ZA POSTIGNUTE REZULTATE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 RIJAD MRAKOVIĆ KARATE KARATE KLUB „KUMITE“ JAJCE

 

22    SSOJ DODJELJUJE  POSEBNO PRIZNANJE ZA „DOPRINOS RAZVOJU NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 NAZIF ZLATAREVIĆ-HORE NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

23      SSOJ DODJELJUJE  POSEBNO PRIZNANJE ZA „DOPRINOS RAZVOJU NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 ANTO BOJČETIĆ-ČUČA NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

24      SSOJ DODJELJUJE  POSEBNO PRIZNANJE ZA „DOPRINOS RAZVOJU NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 ZVONIMIR BUBALO NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

25      SSOJ DODJELJUJE  POSEBNO PRIZNANJE ZA „DOPRINOS RAZVOJU KAJAK-KANU SPORTA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 MEHMED KELJALIĆ KAJAK-KANU

 

26      SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 MEHMED AGIĆ-GRAHO NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

27      SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 ALOJZ JAUŠEVAC-BRACO NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

28     SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 MLADEN VIDONI-GRGA NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

29     SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 IRFAN ŠUŠKIĆ NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

30      SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ NOGOMETA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 DŽAHID SEFER NOGOMET NK „ELEKTROBOSNA“

 

 

31      SSOJ DODJELJUJE POSTHUMNO POSEBNO PRIZNANJE ZA „RAZVOJ SPORTA U OPĆINI JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 PROF. TIHOMIR CRNOKIĆ-TIHO NK „ELEKTROBOSNA“

 

32         SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „SPORTSKA NADA SA PODRUČJA OPĆINE JAJCE U 2019. GODINI“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB
1 EMRAH MAKIĆ NOGOMET

 

33     SSOJ DODJELJUJE POSEBNO PRIZNANJE ZA „PROMOCIJU SPORTA I OPĆINE JAJCE“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 MARKO PANIĆ RUKOMET MRK „JAJCE“ JAJCE

 

34          NAJUSPJEŠNIJI TRENER
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
3 ANTE KATIĆ KARATE KK “KUMITE” JAJCE KK “KUMITE” JAJCE

 

35     SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „ZLATNA PLAKETA ZA 65. GODINA POSTOJANJA“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 MUŠKI RUKOMETNI KLUB JAJCE RUKOMET MRK „JAJCE“ JAJCE

 

36      SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE „SREBRENA PLAKETA ZA DUGOGODIŠNJI RAD“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 SRU „ZLATOVČICA“ JAJCE RIBOLOV SSOJ

 

37      SSOJ DODJELJUJE PRIZNANJE ZA „AKTIVAN RAD U SPORTU 30. GODINA“

Redni
broj
IME PREZIME SPORT PREDLAGAČ
1 ŠEKIB MAKIĆ ODBOJKA OK „JAJCE-NANSEN“ JAJCE

 

38        NAJUSPJEŠNIJA EKIPA U MUŠKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 Muški rukometni klub JAJCE RUKOMET MRK JAJCE MRK JAJCE

 

39         NAJUSPJEŠNIJA EKIPA U ŽENSKOJ KONKURENCIJI
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 KAJAK-KANU KLUB JAJCE KAJAK-KANU KK KLUB JAJCE KAJAK-KANU KLUB JAJCE

 

 

40         NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA IZ EKIPNIH SPORTOVA

Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 IVAN TANKULJIĆ NOGOMET NK METALLEGHE-BSI NK METALLEGHE-BSI JAJCE

 

41          NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA
Redni
broj
IME PREZIME SPORT KLUB PREDLAGAČ
1 TOMISLAV KATIĆ KARATE KK “KUMITE” JAJCE KK “KUMITE” JAJCE

 

 

(Jajce Online / Foto: Mario Andrić)