Velid Pidro i Lolita Furundžija proglašeni su za najuspješnije sportsiste SBK-a za 2019. godinu na manifestaciji Izbor sportiste Kantona održanoj u Travniku.

Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK uručena KK “Promo” Donji Vakuf za 40 godin rada I postojanja Kluba a senior “Proma” Admir Džihan proglašen je za najbojeg sportistu po odluci publike Admir Džihan.

Najuspješniji sportista iz ekipnih sportova su Goran Biljaka, MRK “Sloga” Gornji Vakuf/ Uskoplje i Andrea Grebenar, ŽNK ” Iskra “, Bugojno. Na samom početku svečanosti prisutnima su se obratili predsjednik Sportskog saveza SBK/KSB Mirsad Ibrišimbegović, načelnik Općine Travnik, Admir Hadžiemrić I Ministar Ministarstva obrazovanja, nauke, mladih, kulture i sporta, Bojan Domić.

„Izbor najboljeg sportiste Kantona za 2019. godinu“ bila je prilika za dodjelu nagrade i priznanja najuspješnijim sportistima i sportskim ekipama, kao i nagrade za životno djelo, zlatne, srebrne i bronzane plakete Sportskog saveza SBK/KSB . Pokrovitelj manifestacije bilo je Ministarstvo obrazovanja, nauke, mladih, kulture i sporta.

Najuspješniji sportista u kategoriji kadeta -Darko Čečura, Džudo klub “Vitez”, Vitez, a najbolja kadetkinja je Sara Pidro, Taekwondo klub Bugojno

Za najuspješnije sportiste u kategoriji kadeta iz ekipnih sportova proglašeni su Asmer Musić, NK” Iskra “Bugojno I Naida Haračić, ŽNK “Iskra”, Bugojno

Najuspješnija kadetska ekipa u muškoj konkurenciji je NK “Iskra”,Bugojno a u ženskoj konkurenciji, ŽNK ” Iskra ” Bugojno.

Sportski radnik 2019. Godine je Asim Šahman, Muški rukometni klub “Iskra”, Bugojno a za sportskog novinara proglašen je Sportski novinar Samir Mlačo, redakcija SportSport.ba

Općini Travnik, domaćinu „ Izbora najboljeg sportiste Kantona za 2019. godinu „ dodjeljene je zahvalnica sportskog saveza SBK

Povelje i diplome za postignute rezultate u 2019. godini pojedincima i sportskim klubovima uručene su:

  • Dori Ćosić članici Stonoteniskog kluba “CM”, Vitez,
  • Muškom rukometnom klubu “Iskra”,
  • Malonogometnom klubu “Sloga”, Gornji Vakuf-Uskoplje
  • Košarkaškom klubu “Promo-Donji Vakuf”, Donji Vakuf
  • Centru za edukaciju mladih Travnik
  • Kompaniji N01 BRAND

Najuspješnija juniorska ekipa u muškoj konkurenciji je NK ” Travnik ” Travnik, dok su u kategoriji juniora za najbolje sportiste proglašeni Tomislav Katić, Karate klub “Kimite”, Jajce i Lorena Džepić, Hrvatski taekwondo klub “Hvojnica”, Fojnica

Najuspješniji sportista u kategoriji juniora iz ekipnih sportova je Berin Ćatić, NK”Travnik”,Travnik

Aziz Dlakić , KSO ” Iskra ” Bugojno najuspješniji je sportista u kategoriji sportista sa tjelesnim oštećenjem, a najbolja ekipa Klub sjedeće odbojke “ Iskra “ Bugojno

Za najuspješnijeg trenera proglašen je Samet Gaši, Karate klub “Vlašić”, Travnik a za najuspješnijeg trenera iz ekipnih sportova-Elma Basara, ŽNK ” Iskra ” ,

Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji- MRK ” Sloga ” Gornji Vakuf-Uskoplje

Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji- ŽNK „ Iskra „ , Bugojno

Bronzana plaketa Sportskog saveza SBK / KSB dodjeljena je Dževadu Brčiću ;

Srebrna plaketa uručena je Senadu Džonliću, dok su zlatne plakete uručene dobili MRK ” Jajce “, Jajce za 65 godina postojanja i rada kluba i Košarkaškom klubu ” Promo-Donji Vakuf ” Donji Vakuf,za 40 godina postojanja i rada kluba i Draganu Biliću

Nagrade za životno djelo:

Nagrada za životno djelo za organizacijski i sistematski doprinos u oblasti sporta posthumno je dodjeljena Nisveti Pašić Džimiki, te Zijadu Bašiću.

 

 

(radio donji vakuf)