U utakmici četvrtog kola FA kupa, Arsenal je pobijedio Bournemouth na gostovanju rezultatom 0:2 i tako se plasirao u osminu finala ovog takmičenja, a pogotke su postigli mladi fudbaleri, Edward Nketiah i Bukayo Saka.

Arsenal je došao u prednost u petoj minuti kada je Gabriel Martinelli dodao do Bukaya Sake, a mladi Englez zakucao je loptu u mrežu domaćih. Topnici su igrali lijepo, a novu dobru šansu imao je Joseph Willock u 20. minuti. Edward Nketiah je u 26. minuti udvostručio prednost londonskog kluba.

Topnici su bili bolji do kraja prvog poluvremena, ali rezultat se više nije mijenjao. Arsenal je u drugom dijelu imao veći posjed lopte, međutim nije uspio napraviti nešto značajnije. Dobru priliku Bournemouth je imao u 81. minuti preko Dana Goslinga. Sam Surridge je u sudijskoj nadoknadi pogodio za 1:2, ali to je sve što su uspjele raditi Trešnjice.

Shkodran Mustafi je doživio težu povredu u 59. minuti zbog čega je morao napustiti teren.