SPAL je priredio veliko iznenađenje u utakmici 20. kola italijanske Serije A savladavši Atalantu na gostujućem terenu rezultatom 1:2.

Atalanta je došla do prednosti u 16. minuti kada je sjajno petom pogodio Josip Iličić. Duvan Zapata je imao priliku udvostručiti prednost tima iz Bergama u 30. minuti, no promašio je. U finišu prvog dijela Andrea Petagna je imao dobru šansu za SPAL.

Petagna je u 54. minuti izjednačio na 1:1. Samo šest minuta poslije Mattia Valoti je pogodio za potpuni preokret. Redale su se šanse za Atalantu. Pokušavali su Mario Pašalić, Zapata, Marten de Roon… No, tim iz Bergama nije uspio doći barem do poravnaja.

SPAL je ovim trijumfom pobjegao sa dna tabele, te usporio Atalantu u borbi za Ligu prvaka.

ATALANTA – SPAL 1:2