U utakmici 15. kola njemačke Bundeslige između Hoffenheima i Augsburga viđeno je šest pogodaka, a na kraju gosti su slavili rezultatom 2:4. Na ovom susretu nastup je upisao i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ermin Bičakčić.

Philipp Max je doveo Augsburg u prednost u 11. minuti, a samo tri minute poslije Robert Skov je poravnao na 1:1. Domaći su bili opasniji u prvom dijelu, sa većim posjedom lopte, ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Kevin Akpoguma je u 50. minuti napravio penal, koji je iskoristio Max za novo vodstvo gostiju. U 54. minuti glavam su se sudarili Ermin Bičakčić i Rani Khedira, no ubrzo su nastavili utakmicu.

Fredrik Jensen je u 56. minuti pogodio za 1:3, a nedugo nakon toga Bičakčić je izašao iz igre kada ga je zamijenio Jurgen Locadia, koji je ofanzivac.

Upravo je Locadia u 80. minuti smanjio na 2:3, ali je samo pet minuta poslije Florian Niederlechner pogodio za konačnih 2:4.

HOFFENHEIM – AUGSBURG 2:4