Cagliari i Sampdoria odigrali su ludu utakmicu na Sardegna Areni, a domaći su na kraju slavili rezultatom 4:3 u utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Joao Pedro je imao dvije velike šanse za Cagliari koje nije iskoristio, a onda je na drugoj strani u prilici bio Fabio Quagliarella, koji je nakon toga u 38. minuti iskoristio penal da dovede Sampu u prednost od 0:1.

Nakon sedam minuta igre u drugom dijelu Gaston Ramirez je udvostručio prednost gostiju. Radja Nainggolan je vratio nadu Cagliariju u 69. minuti, ali samo minutu poslije Sampa je ponovo imala dva gola prednosti kada je Quagliarella pogodio za 1:3.

Cagliari se nije predavao, a Pedro je ekspresno postigao dva gola za izjednačenje, u 74. i 76. minuti. U šestoj minuti sudijske nadoknade Alberto Cerri je pogodio za veliku pobjedu domaćih, koji su i dalje na četvrtom mjestu na tabeli.

CAGLIARI – SAMPDORIA 4:3