Basaksehir je ostvario pobjedu u 12. kolu turske Superlige protiv prvaka Turske, Galatasaraya, a tim našeg reprezentativca Edina Višće preuzeo je prvu poziciju i pokazao još jednom da je sposoban boriti se za titulu prvaka. U konačnici ova pobjeda mogla bi biti od izuzetnog značaja u borbi za titulu prvaka države.

Prvu veću šansu imao je Basaksehir u 22. minuti kada je pokušao Enzo Crivelli. Nedugo nakon toga na drugoj strani prijetio je Omer Bayram. Do kraja prvog dijela Galata je imala prilike preko Sofianea Feghoulija i Marija Lemine, međutim mreže su do odlaska na odmor ostale mirne.

Feghouli je još jednom prijetio početkom drugog dijela, a nakon toga uslijedio je period bez velikih šansi. Fredrik Gulbrandsen je u 78. minuti pogodio za prednost gostiju. Fatih Terim je u nastavku pokušao nešto napraviti izmjenama, ali to nije urodilo plodom i ostalo je do kraja 0:1.

Višća je na večerašnjoj utakmici imao nekoliko jako dobrih dodavanja, a u drugom poluvremenu nosio je kapitensku traku. Reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je svih 90 minuta.

GALATASARAY – BASAKSEHIR 0:1