U Astani je večeras u 4. kolu Evropske lige gostovao holandski AZ Alkmaar, koji je protutnjao ovim glavnim gradom Kazahstana.

AZ je potpuno razbio Astanu i slavio apsolutno zasluženu pobjedu sa visokih 5:0, iako je na poluvremenu bilo “samo” 1:0.

Jedini gol u prvom dijelu postigao je Boadu, ali u nastavku su igrači holandskog kluba bili itekako raspucani. Redom su pogađali Midtsjo, Idrissi i Chatidiakos, da bi tačku na ovu utakmicu stavio Boadu svojim drugim golom na meču u 77. minuti.

Tako je Alkmaar izbio na prvo mjesto grupe L sa osam bodova, a drugačijem ishodu utakmice u Kazahstanu nadali su se u beogradskom Parrtizanu.

Crno-bijeli su priželjkivali remi u duelu Astane i AZ-a, pošto bi im tako ostale izgledne šanse da završe među prva dva tima u grupi.

Alkmaar je trenutno na +4 u odnosu na Partizan, koji večeras gostuje Manchester Unitedu. Crveni đavoli imaju sedam bodova, pa bi se Partizan u slučaju poraza našao u jako teškoj situaciji.