Večerašnjim utakmicama okončano je 4. kolo grupne faze Lige prvaka, a novi sigurni učesnik osmine finala je PSG, dok je Dinamo na Maksimiru u šokantnoj završnici ispustio trijumf protiv Shakhtara (3:3).

Parižani su večeras na Parku prinčeva nadigrali Club Brugge sa 1:0, te tako stigli i do četvrte pobjede. Jedini gol na utakmici postigao je Mauro Icardi u 22. minuti.

Spektakl na Maksimiru je završio onako kako nisu priželjkivali Dinamo i njegovi navijači, pošto su Modri remizirali sa Shakhtarom 3:3.

Gosti su šokirali Modre u 13. minuti kada je Livakovića matirao Alan Patrick za vodstvo od 0:1, ali su se domaći ipak uspjeli oporaviti od tog šoka vrlo brzo.

Samo 12 minuta poslije je Bruno Petković pogodio nakon centaršuta Theophilea Catherinea za 1:1.

U finišu su oba tima ostala bez po jednog igrača, pošto je prvo isključen Moro kod Dinama, a onda i Marlos kod Shakhtara. Obojica su dobila po drugi žuti karton.

Nakon toga u 84. minuti dolazi do erupcije na Maksimiru. Odigrali su Modri sjajnu akciju, koju je golom krunisao Ivanušec. Njemu je sjajno loptu ostavio strijelac prvog gola Petković.

Za novu radost prepunog Maksimira pogađa kapiten Ademi nakon ubačaja Olma, ali je onda uslijedio veliki šok za Zagrepčane.

Prvo je Moraes u 93. minuti smanjio na 3:2, a onda je dosuđen i penal za goste, koji je realizovao Tete za 3:3

Tako je Shakhtar došao do velikog boda, a sada ima i bolji međusobni omjer protiv Dinama, pošto je meč u Ukrajini završen 2:2….

Tottenham je na gostovanju u Beogradu ostvario jako važnu pobjedu nad Crvenom zvezdom od 0:4.

Pijetlove je u vodstvo doveo Giovani Lo Celso u 36. minuti nakon nevjerovatne situacije pred golom Zvezde. Pogađali su gosti i stativui prečku, Borjan je branio, domaći fudbaleri blokirali šuteve, ali je na kraju Lo Celso poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov prvijenac u dresu Tottenhama.

U nastavku je sjajni Son potvrdio pobjedu gostiju s dva pogotka, a jedan je dodao i Eriksen.

Real Madrid je na svom Santiago Bernabeuu potpuno razbio turski Galatasaray, a sve je bilo riješen na samom startu.

Rodrygo je pogađao u 4. i 7. minuti, a na 3:0 je povisio Sergio Ramos iz penala. Benzema je u 45. minuti povisio na 4:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Real postigao još dva gola. Hat-trick je kompletirao Rodrygo, a drugi gol je postigao i Benzema.

Leverkusen je s 2:1 nadigrao Atletico, dok su Atalanta i Manchester City na San Siru remizirali odigravši 1:1.