Everton i Tottenham su remizirali 1:1, u 11. kolu Premier lige , ali dobra utakmica na Goodisonu ostala je u sjeni teške povrede Andrea Gomesa.

Vodeći gol na utakmica postigao je Dele Alli u 63. minuti, a Karamele su do boda stigle pogotkom Cenka Tosuna u osmoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 1:1.

Ipak, mrlju na cijelu utakmicu bacila je teška povreda Portugalca Andrea Gomesa. U 79. minuti na njega je neoprezno startovao Heung-Min Son i po svemu sudeći, slomio mu nogu.

Nesreći Portuglaca kumovao je i Serge Aurier na kojeg je naletio Gomes poslije starta Sona.

Korejanac je briznuo u plač, šokiran prizorom koji je vidio….