Prvi današnji meč 9. kola italijanske Serije A odigran je u Bolonji, a domaći tim je s 2:1 savladao Sampdoriju.

Sve ono bitno vidjeli smo u drugom dijelu utakmice, kada su pala sva tri pogotka.

Iskusni Rodrigo Palacio je doveo Bolognu u vodstvo na samom otvaranju drugog poluvremena, u 48. minuti, ali tim iz Đenove uzvraća u 64. minuti preko Manola Gabbiadinija.

Bio je to sjajan pogodak iskusnog napadača, koji se namjestio i pogodio sa otprilike 25 metara.

Ipak, pobjedu Bologni donosi Bani u 78. minuti, golom nakon ubacivanja iz kornera.

Bologna je tako napravila veliki skok na tabeli s ova tri boda, te se sada nalazi na 10. mjestu sa 12 bodova, dok je Sampdoria ostala na samom dnu sa svega četiri boda…