Sloboda i Dinamo Zagreb su večeras na stadionu Tušanj odigrali prijateljski meč povodom obilježavanja 100 godina postojanja tuzlanskog kluba, a na kraju je završeno neriješeno 1:1.

Bh. premijerligaš je čak imao i prednost u ovom susretu, ali na kraju je ipak završeno bez pobjednika, pošto je Dinamo stigao do izjednačenja.

Prije samog početka utakmice, legende FK Sloboda su prošetale terenom, a Tušanj ih je pozdravio ovacijama, a početni udarac je izveo Anto Raos, počasni predsjednik kluba.

Igralo se otvoreno od početka, ali na prvu pravu priliku smo čekali do 24. minute. Tada je Pršeš izveo korner, a Ristić šutirao glavom i pogodio stativu gola Modrih.

Dvije minute poslije penal za Slobodu. Lopta je pogodila Emira Dilavera u ruku, a Edis Smajić je s bijele tačke pogodio za 1:0.

Nije dugo trebalo Dinamu da poravna, a to se dogodilo u 36. minuti. Slobodan udarac je izveo Jovičević, a loše je reagovao strijelac gola za Tuzlake Smajić, koji loptu ovaj put šalje u svoju mrežu.

U uvodnim minutama drugog dijela pritisak gostiju iz Zagreba, koji su imali podršku nekoliko stotina svojih navijača, ali je u nekoliko navrata dobro reagovao Lakić.

Finiš je donio nekoliko zanimljivih situacija i pred golom Dinama, ali su se gosti bez problema odbranili te je završilo 1:1.

Sloboda – Dinamo Zagreb 1:1 (Smajić 24’ / Smajić 36′(a.g.))

Sloboda: Lakić, Bekić, Muratović, Jusić, Ivetić, Pršeš, Hodžić, Bekrić, Livančić, Ristić, Smajić.

Dinamo: Zagorac, Pinto, Šitum, Dilaver, Moubandje, Leovac, Tolić, Đira, Baturina, Jovičević, Atiemwen.