PSG je doživio senzacionalni poraz na Parku Prinčeva u sedmom kolu francuske Ligue 1, a aktuelni prvak Francuske izgubio je od Reimsa 0:2, koji je slavio u Parizu nakon skoro 44 godine.

Parižani su tako prvi put izgubili kod kuće u prvenstvu nakon manje od godinu i pol dana. Reims je poveo u 29. minuti golom Hassane Kamare, a pobjedu je potvrdio Boulaye Dia golom u sudijskoj nadoknadi.

U ovom kolu Lille je slavio protiv Strasbourga (2:0). Victor Osimhen je 43. minuti zabio za 1:0, a u 64. asistirao Loicu Remyju za 2:0. Kod Strasbourga u 74. minuti sa klupe je u igru ušao povremeni reprezentativac BiH, Sanjin Prcić.

Montpellier je golom Souqueta u 31. minuti pobijedio Nimes sa 1:0, a za goste nije nastupio reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji još uvijek ima problema sa povredom.