Na svojoj Banja Ilidži ekipa Zvijezde ugostila ekipu Metalleghe BSI iz Jajca i nanijela joj težak poraz od 5:0 (2:0) u okviru trećeg kola Prve lige Federacije BiH.

Gosti iz Jajca su se predstavili u prvih dvadesetak minuta kao opasan protivnik, imali su čak i dvije izgledne prilike ali je onda ekipa Zvijezde preuzela kontrolu utakmice i iz minuta u minut sve više pritiskala goste.

Na prvi gol se čekalo skoro pola sata, ali kada je Salko Jazvin postigao prvi pogodak sve je kasnije išlo lakše po domaćina. Do kraja poluvremena na 2:0 je povisio Selmir Mahmutović.

U drugom poluvremenu se nastavlja golijada gostiju pa na 3:0 svojim prvim golom povisuje Kenan Šarić, da bi između dva njegova pogotka na 4:0 povisio Eldin Fačić poslije odlično izvedene solo akcije. Dakle, konačnih 5:0 postavlja svojim drugim pogotkom Kenan Šarić okončavši rešetanje mreže gostiju, tako da su i gosti jedva čekali kraj utakmice.

Mora se istaći da su  gosti i domaći odigrali fer utakmicu i da je rezultat malo i previsok jer se ekipa gostiju ipak predstavila u solidnom izdanju.

Poslije ove pobjede ekipa Zvijezde je zasjela na drugu poziciju na tabeli sa sedam osvojenih bodova iza ekipe Olimpika koja je skupila svih devet bodova. Ovo je dobra pozicija za Zvijezdu kada se uzme u obzir da je prve dvije utakmice gostovala u Bihaću i Kaknju odakle je donijela četiri boda.

U narednom kolu ekipa Zvijezde gostuje na vrućem terenu u Banovićima kod povratnika u Prvu ligu FBiH, ekipe Budućnosti, dok će naši Kraljevi gostovati u Kaknju.

Primili peticu, pa bježali od medija

Niko ne voli da gubi, ali porazi su sastavni dio nogometa i ponekad mogu da budu dobre lekcije za budućnost.

Ipak, u Metallegheu, prvoligašu iz Jajca, teško podnose poraze, barem sudeći po reakcijama nakon utakmica. Tako je prekjučer u Gradačcu ovaj tim deklasiran od domaće Zvijezde s 5:0, pa su u klubu odlučili da ne daju izjave za medije, valjda misleći da će na taj način “ublažiti” sramotu?

Uz kratko obrazloženje da “nema izjava” naš novinar nije mogao da upita trenera Metalleghea za komentar utakmice, kao niti za bilo šta drugo. Zvijezde nakon petarde: Ne bih rekao da smo nešto izuzetno dobro igrali…

U Metallegheu će, s obzirom na “kvalitet” igračkog kadra i stručnog štaba, morati dobro da zapnu kako bi ove sezone osigurali opstanak, a vidjet ćemo hoće li im pomoći ‘silenzio stampa’ i metode kojima se suprostavljaju predstavnicima sedme sile.

SportSport.ba je među rijetkim medijima koji već dugi niz godina radi na popularizaciji Prve lige Federacije BiH i koji pokušava da informiše javnost o svim dešavanjima, na svim terenima i u svakom trenutku. No, nekada nismo u prilici i iz ovog ili onog razloga nam je zabranjeno da radimo svoj posao.