Fenerbahce je ostvario pobjedu u drugom kolu turske Superlige protiv Basaksehira (1:2), a svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Višća.

Nije bilo velikih šansi na početku utakmice, a u 32. minuti Enzo Crivelli je doveo Basaksehir u prednost. Vedat Muriqi je u 45. minuti zatresao mrežu domaćih, ali je sudija odlučio provjeriti to pomoću VAR-a, nakon čega je signalizirao ofsajd i poništio gol.

Nakon osam minuta igre u nastavku Basaksehir je imao veliku šansu, ali je Edin Višća pogodio stativu. Fenerbahce je imao više loptu u posjedu u drugom poluvremenu, a u 77. minuti došli su do izjednačujućeg gola. Muriqi je pogodio za 1:1.

Iako je Basaksehir bio bolji gotovo cijelu utakmicu, gosti su došli do pobjede u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je pogodio Nabil Dirar.

BASAKSEHIR – FENERBAHCE 1:2