Partizan je nakon preokreta savladao Molde sa 2:1 prvom meču play-offa Evropske lige u Beogradu.

Susret se igrao bez prisustva publike, jer je beogradski klub kažnjen od UEFA-e zbog rasističkih ispada svojih navijača, a Norvežani su to iskoristili da urpkos porazu izbore aktivan rezultat.

Mathis Bolly je u 44. minuti doveo goste u vodstvo, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Seydouba Soumah poravnao na 1:1. U nastavku je Partizan napadao, ali golova nije bilo sve do 84. minute kada su Beograđani nakon prekrasne akcije i gola Zorana Tošića, došli do važne pobjede pred revanš.

Golove sa utakmice pogledajte OVDJE.

Celtic je sa 2:0 bio bolji od AIK-a iz Štokholma, Braga je kod kuće nadigrala moskovski Spartak rezultatom 1:0, dok je Wolverhampton kao gost pobijedio Torino sa 2:3.

Iznenađenje je priredio Linfield iz Sjeverne Irske koji je na svom terenu savladao Qarabag sa 3:2, a gosti su dobro i prošli s obzirom da su drugi gol postigli u sudijskoj nadoknadi.