Pred oko 2000 gledalaca Iskra je nadigrala ekipu Jajca u sjajnoj atmosferi gdje su svi mogli istinski uživati u odličnom rukometu i partiji koju je pružila naša ekipa.

Od početka susreta igra je bila izjednačena te se igralo gol za gol. Gosti su na poluvremenu slavili 13:14.

U drugom poluvremenu Iskra je igrala puno bolje i efikasnije. Sedam minuta prije kraja Bugojanci su imali 6 golova prednosti da bi konačan rezultat glasio 30:27.

Najefikasniji u Iskre bili su Nihad Šupić sa 8 pogodaka, Amir Bostan sa 7 pogodaka, Admir Popaja sa 4 pogotka, Džejlan Kaltak i Ajdin Velić sa po 3 pogotka, Mario Grab sa 2 pogotka i Ahmed Zukić, Nikola Marijanović i Sanjin Hadžiabdić sa po 1 pogodak. Kod gostiju se najviše istakao Nerdin Vunić sa 9 pogodaka.

Sljedeće kolo Bugojanci putuju u Međugorje na gostovanje protiv istoimene ekipe.

Današnjom pobjedom Iskra je postala novi Premijerligaš najvišeg ranga takmičenja rukometa u BiH. Sljedeće sezone ćemo opet uživati u međugradskom derbiju sa Slogom iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja što će sigurno plijeniti pažnju sportske javnosti iz cijele BiH.