Prvu veliku šansu vidjeli smo u 15. minuti kada je šutirao Brandao, ali golman domaćih Sušac bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

Minut nakon toga pokušao je i Behram, ponovo brani Sušac. Domaći nisu uspjeli ozbilno zaprijetiti, ali pred sami kraj prvog dijela Brandao je ponovo zaprijetio, no ostalo je 0:0.

U 51. minuti Vehabović je pogodio prečku Metalleghea, a samo dvije minute kasnije gosti su mogli da slave. Brandao je uspio pogoditi ovaj put i veliko slavlje gostujućih navijača na Mračaju.

Domaći su nakon toga prijetili, ali dosta prekida i nije bilo puno igre. Velež je tako slavio i ostalo lider na tabeli.

Nakon meča za SportSport.ba je govorio pomoćni tener Veleža Mustafa Kodro.

“Teška utakmica za nas. Težan teren, a kvalitetan protivnik. Dobro se brane, nismo mogli razviti igru koju želimo. Uspjeli smo slaviti i to je najbitnije. Čestitam momcima na želji, htijenju i zalaganju. Pokazali smo karakter i nakon teških momenata. Mislim da ćemo ostati na prvom mjestu, ovo će biti veliki podstrek”, kazao je Kodro, te dodao.

“Sve pohvale našim navijačima i svaka čast”