U gradskoj sportskoj dvorani Jajce danas su odigrane utakmice XIV kola No1 Lige mladih SVK/KSB izmešu ekipa KK “Vodopad” Jajce i ŠK “Never Stop” Donji Vakuf, te zaostale utakmice X kola između KK “Vodopad” Jajce te KK “Promo” Donji Vakuf.

Prvo su odigrane utakmice redovnog kola, a dan su otvorile mini-basket selekcije. Ekipa “Never Stop” stigla je u Jajce neporažena u dosadašnjem dijelu sezone. Pravu furijoznu košarkašku predstavu pružile su nam ove dvije izuzetno mlade i talentovane ekipe. No, ipak je presudno bilo samo otvaranje utakmice, gdje su gosti napravili već znatnu prednost koju su uspjeli održati tokom susreta te ostvariti pobjedu rezultatom 35:44 i tako ostali neporaženi. Čestitke !

U našoj ekipi su se istakli Žužić 12p, Perak 10p, Čano 8p, Kolovrat 7p, Jurić 1p..

Drugu utakmicu su odigrale pionirske selekcije. Utakmica bez prevelikih uzbuđenja. Naši dječaci su od prvog zvižduka pokazali dominaciju i nametnuli svoj stil igre. Ubjedljiva pobjeda naših izvrsnih pionira rezultatom 72:26, a susret su obilježili izvanredni Sadiković 22p, Lučić i Baković 11p, Durek 7p, Turudić 6p, Hadžić 4p, Miketa 5p, Poško 2p.. Čestitke!

Nakon toga slijedilo je odigravanje zaostalih utakmica X kola, a ponovo su na teren istrčale mini-basket selekcije. Ovaj put naši najmlađi su oružili izuzetno bolju partiju, a značajnu ulogu odigrala je druga četvrtina kada su naši mališani stekli veliku prednost te mirno odigrali ostatak susreta. Na kraju zaslužena pobjeda rezultatom 35:23, a najoblji pojedinci bili su Čano 9p, Kolovrat i Turudić 6p, Hadžiž i Žužić 4p, Julardžija 1p.. Čestitke!

Pioniri nisu stali na jednom trijumfu nego su i u drugom susretu pokazali svoju najbolju stranu. Iako početak nije obećavao, naši dečki su pronašli svoj ritam i još jednom izdominirali na krilima kapitena Lučića. Atraktivna i jednostavna košarka donijela je pobjedu rezultatom 60:49 a istakli su se Lučić 24p, Baković 12p, Sadiković 8p, Turudić 7p,, Glamočić 4p, Durek 5p.. Bravo i čestitke!

A za kraj dana, odigrana je, slobodno možemo reći, i najzanimljivija utakmica. Kadetske selekcije pružile su dinamičnu košarkašku predstavu. Igrana je brza košarka, a prednost se smjenjivala. No ipak pored hrabre predstave naših momaka, nije bio njihov dan. Jednostavno nije išlo, a gosti su uspjeli iskoristiti greške naših košarkaša te ostvariti pobjedu. Krajnji rezultat 55:66 za goste a u našoj ekipi najbolji su bili Sivonjić 25p, Perak 20p, Vunić 4p.. Čestitke gostima!

Zahvaljujemo se gostima na fer i korektnom ponašanju, te još jednom čestitke na ostvarenim pobjedama. Također čestitke i našim hrabrim i borbenim košarkašima. Idemo dalje!

 

SVE FOTOGRAFIJEhttps://www.facebook.com/pg/kkvodopad/photos/?tab=album&album_id=2231688100428546

 

(kkvodopad.com)