Vodopad očitao košarkašku lekciju vršnjacima iz Travnika

Prije utakmica VIII kola, odigrana je utakmica izmešu najmlađih košarkaša ove dvije ekipe, koja je bila prijateljskog karaktera. Pobjedu je odnijela naša ekipa, odličnom igrom rezultatom 30:16. Čestitke!

Najmlađi su pružili odličnu igru, te tako “zagrijali” gledaoce za spektakl koji je slijedio.

Odličnu predstavu su nastavili i pioniri. Naši dečki su od prvog zvižduka nametnuli svoju igru te dominirali tokom susreta. Lučić, Baković, Rajić i drugari zadali su glavobolju odbrani Travnika te na kraju zasluženo slavili rezultatom 58:25.

Istakli su se Baković 16p, Rajić 11p, Lučić 10p, Sadiković 11p, Durek, Bogić, Turudić i Agić po 2p.

Kadetska utakmica donijela je nešto furiozniju i energičniju predstavu. Gledaoci su mogli vidjeti pelijepe poteze, požrtvovanost i borbenost od strane obje ekipe. Tokom susreta niti jedna se ekipa nije rezultatski znatno odvajala, egal je trajao do samoga kraja. Ipak na kraju gosti koriste par grešaka naših momaka, te dolaze do pobjede od 3 koša razlike, 53:56.

Istakli su se Vunić 16p, Perak 14p, Sivonjić 10p, Lučić 9p, Imamović 2p..

A na kraju su zaigrale juniorske selekcije. Najbolje za kraj, slobodno možemo reći. Sam početak susreta naznačio je odličnu košarkašku predstavu i jednih i drugih. Iako su gosti nakon prve četvrtine bili u blagoj prednosti, naši momci su uspjeli preokrenuti susret u svoju korist. U nastavku je viđena dosta tvrda utakmica, no zasigurno je presudna bila posljednja četvrtina gdje su naši momci bili nezaustavljivi. Posebnu čar dala je atmosfera ekipe, koja je danas bila kao jedan. Na kraju i više nego zaslužena pobjeda naših juniora na krilima Marušića koji je imao čak 46 poena. Istakli su se još i Perak 6p, Sivonjić 5p, Lučić 6p…Krajnji rezultat 79:67.

Još jednom sve čestitke našim košarkašima na ostvarenim pobjedama. Također čestitke i gostima te hvala na fer i korektnoj igri. Idemo dalje!