Karate klub „Kumite“ iz Jajca slavi drugu godinu postojanja. Ovaj sportski kolektiv je jedan od najboljih i najtrofejnijih u našem gradu u protekloj godini, ali i u ovoj.

U prošloj godini su išli na skoro 40 raznih takmičenja,  u ovoj godini napravili su iskorak te u 10 mjeseci s išli su na sljedeća takmičenja:

 • Kup Slovenske konjice,Slovenija
 • Valentino kup, Donja Tuzla
 • Samobor kup,Hrvatska
 • Jion Bihać ,BiH
 • Travnik Open,Turbe
 • Ilidža Open, Sarajevo
 • Bushido, Banja luka
 • Siđelic Kup, Banja luka
 • Ajvatovica, Bugojno
 • Novogradski dani, Sarajevo
 • Trofej Bijeljine, Bijeljina
 • Glory Kup Perfekt, Sarajevo
 • Trofej Velike Kladuše, Velika Kladuša
 • Master Sarajevo, Sarajevo
 • Kup Dalmacije, Split HR
 • Kup Šampiona, Podgorice, Crna gora
 • Kolo kantonalne lige, D.vakuf
 • Kolo kantonalne lige, Turbe
 • Kolo kantonalne lige, Busovača
 • Kolo kantonalne lige, G.Vakuf-Uskoplje
 • Federalno prvenstvo djeca do 14 godina
 • Federalno prvenstvo kadeti, juniori i U21
 • Karate kup Banja luka, Banja luka
 • Energija Grawe Kup, Banja luka
 • Memorijalni turnir,  Slavonski brod, HR

-Sa svih ovih takmičenja smo u naš grad donijeli mnogo odličja. Po prvi put u Jajcu je održano Državno prvenstvo za djecu do 14 godina na kojemu je sudjelovalo skoro 1.000 sudionika. U jednom danu je kroz nas grad prodefiliralo preko 3.500 gostiju sto je bila odlična promocija našega prijekog Jajca, kazuje Ante Katić, trener KK “Kumite” Jajce.

U kalendar Karate saveza Federacije Bosne i Hercegovine uvršten je kamp „Camp of the royal city’, koji je održan od 23. do 26. avgusta/kolovoza 2018. godine u Jajcu.

-I nas najveći projekt “Kamp kraljevskog grada Jajca”kojeg su posjetili preko 250 sudionika i koji je okarakteriziran kao jedan od najmasovnijih i najkvalitetnijih kampova u BiH pa čak i na Balkanu. Na kampu smo okupili kako najbolje predavače tako i najbolje takmičare iz BiH pa i iz zemalja regiona.

Veliku podršku i potporu klubu  pružaju roditelji.

-Ovo je sve naš klub iznio na plećima svojih takmičara i njihovih roditelja. Zahvaljujem se svim takmičarima i svim roditeljima kao i sponzorima koji nas podržavaju, a kojih je svakim danom sve više jer prepoznavaju našu kvalitetu te nadasve rad s djecom, ističe Katić.

Klub osim trenažnog procesa ima zadatak da djeci osiguraju bolju budućnost i napravi ih boljim ljudima.

-Naš cilj je da našu mladost ne samo sklonimo s ulica nego da im damo i budućnost jer sport je zdravlje a zdravlje je budućnost. A mi idemo dalje i još jače. Hvala svima na podršci i sigurni smo da ona neće izostati ni u budućnosti, rekao je Katić.

 

 

 

(Jajce Online)