Poraz ‘Kraljeva’ u Konjicu za kraj sezone

Nakon dva vezana poraza Igman je danas na domaćem terenu slavio protiv tima iz Jajca sa 2:0, te tako i definitivno sačuvao prvoligaški status završivši sezonu sa 36 osvojenih bodova.

Prvi pogodak Igman je postigao u 11. minuti, kada je mrežu Kukrike zatresao Duljević, a pri rezultatu 1:0 se ujedno i otišlo na odmor.

Na novi Igmanov gol se čekalo do 52. minuti. Prednost je udvostručio Džafić i postavio, ispostavit će se, konačan rezultat u Konjicu.

Prva liga FBiH, 30. kolo:

Igman – Metalleghe 2:0

FK Igman: Pajaziti, Zeljković, Sultanić, Šabanović, Džafić, Albijanić, Handžić, Drljević, Islamagić, Mehić, Lukomirak.

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Kraljević, Opardija, Pljevljak, Malbašić, Smajić, Tankuljić, Jurišić, Čosić, Alispahić, Kovač.

Rezultati 30 kola Prve lige FBiH:

DANSATDOMAĆINGOSTREZ
02.06.17:30SlavenSloga SH1 : 3
02.06.17:30IgmanMetalleghe2 : 0
02.06.17:30ČapljinaZvijezda2 : 2
02.06.17:30VeležJedinstvo2 : 0
02.06.17:30Rudar K.Olimpic3 : 2
02.06.17:30IskraBratstvo1 : 0
02.06.17:30Bosna V.TOŠK0 : 3
02.06.17:30TravnikOrašje2 :

 

TABELA:

1.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han30213666
2.FK OlimpicFK Olimpic30187561
3.FK VeležFK Velež301510555
4.NK ZvijezdaNK Zvijezda30148850
5.HNK OrašjeHNK Orašje301451147
6.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica301431345
7.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj301331442
8.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.301181141
9. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj301151438
10.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko301071337
11.HNK ČapljinaHNK Čapljina301071337
12.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice301071337
13.FK IgmanFK Igman301061436
14.NK JedinstvoNK Jedinstvo301031733
15.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno30951632
16.NK TravnikNK Travnik30452117

 

(SportSport.ba)