Čapljina u Jajcu osigurala ostanak

Čapljinci su bili na samo dva boda od opasne zone, pa su u Jajce doputovali isključivo sa željom da ostanu neporaženi i da ne strepe u zadnjem kolu.

Gosti su na kraju uspjeli da dođu do minimalne pobjede od 1:0, a Metalleghe će ionako ostati na sredini tabele i nema prevelikih ambicija u završnici prvenstva.

Po jedna dobra šansa na obje strane u prvom dijelu, a onda Tičić glavom pogađa mrežu Metalleghea za radost Jajčana.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 za goste, koji su u nastavku uspjeli da zadrže prednost, iako su Kraljevi imali nekoliko sjajih šansi, a najbolju nije iskoristio Haračić nakon udarca glavom, zapravo odbranio mu je Pehar.

Rezervista Muratspahić, koji je zamijenio povrijeđenog Kukriku, istakao se s nekim intervencijama u završnici meča, ali nije uspio zaustaviti Leku koji u finišu postavlja 2:0 u korist Čapljine, mada je domaćin ubrzo stigao do utješnog gola.

U posljednjem kolu u narednu subotu Metalleghe gostuje kod Igmana, dok će Čapljina biti domaćin Zvijezdi.

Metalleghe – Čapljina 1:2 (Tičić, Leko)

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Kraljević, Opardija, Hota, Tankuljić, Čosić, Haračić, Kukavica, Vujica, Kovač, Samardžić.

HNK Čapljina: Pehar, Šetka, Jović, Vulić, Leko, Pervan, Buhač, Ćatić, Novaković, Kajtazi, Dučić.