Čapljina u Jajcu osigurala ostanak

Čapljinci su bili na samo dva boda od opasne zone, pa su u Jajce doputovali isključivo sa željom da ostanu neporaženi i da ne strepe u zadnjem kolu.

Gosti su na kraju uspjeli da dođu do minimalne pobjede od 1:0, a Metalleghe će ionako ostati na sredini tabele i nema prevelikih ambicija u završnici prvenstva.

Po jedna dobra šansa na obje strane u prvom dijelu, a onda Tičić glavom pogađa mrežu Metalleghea za radost Jajčana.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 za goste, koji su u nastavku uspjeli da zadrže prednost, iako su Kraljevi imali nekoliko sjajih šansi, a najbolju nije iskoristio Haračić nakon udarca glavom, zapravo odbranio mu je Pehar.

Rezervista Muratspahić, koji je zamijenio povrijeđenog Kukriku, istakao se s nekim intervencijama u završnici meča, ali nije uspio zaustaviti Leku koji u finišu postavlja 2:0 u korist Čapljine, mada je domaćin ubrzo stigao do utješnog gola.

U posljednjem kolu u narednu subotu Metalleghe gostuje kod Igmana, dok će Čapljina biti domaćin Zvijezdi.

Metalleghe – Čapljina 1:2 (Tičić, Leko)

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Kraljević, Opardija, Hota, Tankuljić, Čosić, Haračić, Kukavica, Vujica, Kovač, Samardžić.

HNK Čapljina: Pehar, Šetka, Jović, Vulić, Leko, Pervan, Buhač, Ćatić, Novaković, Kajtazi, Dučić.

REZULTATI:

AN SAT DOMAĆIN GOST REZ
26.05. 17:30 Orašje Slaven 2 : 2
26.05. 17:30 TOŠK Travnik 1 : 0
26.05. 17:30 Bratstvo Bosna V. 3 : 2
26.05. 17:30 Olimpic Iskra 3 : 1
26.05. 17:30 Jedinstvo Rudar K. 0 : 1
26.05. 17:30 Zvijezda Velež 2 : 1
26.05. 17:30 Metalleghe Čapljina 1 : 2
26.05. 17:30 Sloga SH Igman 5 : 2

 

TABELA:
# KLUB U P N I B
1. FK Sloga Simin Han FK Sloga Simin Han 29 20 3 6 63
2. FK Olimpic FK Olimpic 29 18 7 4 61
3. FK Velež FK Velež 29 14 10 5 52
4. NK Zvijezda NK Zvijezda 29 14 7 8 49
5. NK Bratstvo Gračanica NK Bratstvo Gračanica 29 14 3 12 45
6. HNK Orašje HNK Orašje 29 13 5 11 44
7. NK Metalleghe B.S.I. NK Metalleghe B.S.I. 29 11 8 10 41
8. FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 29 12 3 14 39
9. NK Bosna Visoko NK Bosna Visoko 29 10 7 12 37
10. NK Slaven Živinice NK Slaven Živinice 29 10 7 12 37
11. HNK Čapljina HNK Čapljina 29 10 6 13 36
12.  NK TOŠK Tešanj NK TOŠK Tešanj 29 10 5 14 35
13. FK Igman FK Igman 29 9 6 14 33
14. NK Jedinstvo NK Jedinstvo 29 10 3 16 33
15. NK Iskra Bugojno NK Iskra Bugojno 29 8 5 16 29
16. NK Travnik NK Travnik 29 4 5 20 17

 

(SportSport.ba)