Sve takmičarske selekcije Metalleghea BSI ostvarile pobjede

Protekli vikend bio je izuzetno uspješan za sve selekcije našeg Kluba. Odigrano je pet utakmica, svih pet na Mračaju i zabilježeno maksimalnih pet pobjeda uz gol razliku 18:2 !

Iako su sve utakmice odigrane po veoma teškim uvjetima to nije smetalo Kraljevima da pruže odlične igre i savladaju svoje protivnike.

Seniori na šestom mjestu

U subotu su seriju otvorili seniori koji su u okviru 25. kola Prve lige FBiH savladali visočku Bosnu sa 3:1 i tako nastavili pobjednički niz. U posljednja tri kola ostvarene su sve tri pobjede, a u posljednjih šest kola čak pet pobjeda (Olimpik, Bratstvo,Orašje, Travnik, Bosna) i jedan remi (TOŠK u Tešnju).

Ovog proljeća Kraljevi imaju skor od šest pobjeda i četiri neriješena ishoda – 22 boda. Ukupno gledano jedanaest kola bez poraza, posljednji od Čapljine u 14. kolu odigranom 04.11.2017.godine.Pobjedu nad Bosnom donijeli su Pljevljak 2 i Haračić 1 gol. Sa 38 bodova Kraljevi se nalaze na šestom mjestu na tabeli ( 10 8 7 35:30) a vrijedi naglasiti da su protiv Bosne svoju priliku dobili i odlično iskoristili kadeti i juniori Kraljeva: Ivan Tankuljić – kapiten (igrao do 63. minute kada je zamijenjen zbog ozljede), Marin Samardžić (90 minuta), Antoni Jurišić (27 minuta), Adis Čosić (10 minuta), a jedino u igru nije ušao kadet Zinedin Crnac.

U startnoj postavi bio je naš nekadašnji junior Andrej Pavlović. Oni su i u prethodnim mečevima dobijali značajnu minutažu a kao što je Klub najavio na početku sezone, u preostalih pet kola njihova minutaža će biti i značajnija.

Fotografija NK Metalleghe BSI.

Pioniri deklasirali Travnik

U nedjelju su na Mračaju odigrane četiri omladinske utakmice. Prvi su na teren izašli pretpioniri Kraljeva i Travnika a konačan rezultat glasio je 1:0. Strijelac pobjedničkog gola bio je Matija Lučić koji je četiri puta ove sezone pogađao protivničke mreže.

Pretpioniri se nalaze na trećem mjestu Lige SBK/KSB grupa A sa 17 osvojenih bodova iz 10 kola (dvije utakmice manje od vodećeg Sportpreventa sa kojim se sastaju iduće kolo). Ovog proljeća su bez poraza a postigli su respektabilnih 35 golova.

Kraljevi predvođeni trenerom Ivanom Tokićem su igrali u sastavu: Stipo Mladić (od 47.-Filip Brtan), Mateo Rimac, David Jakešević ( od 56.- Adi Tahirović), Ajnur Mrkonja (od 31.- Ahmed Lizalović), Harun Zulić (od 56.- Ivan Samardžić), Emrah Vuković , Robert Sivonjić (od 47.- Martin Sivonjić), Matija Lučić, Ivan Vujeva, Borna Pršlja, Pavel Pršlja.

Nakon njih na težak teren su istrčali pioniri ove dvije ekipe. Metalleghe BSI je slavio sa ubjedljivih 9:0 a golove su postigli: Jakešević Luka, Lacić Toni i Čosić Josip po 2 gola, Brtan Vinko, Spajić Damir i Marijanović  Robert po 1 gol. Pioniri se nalaze na trećem mjestu Lige SBK/KSB grupa A sa 28 osvojenih bodova iz 13 kola uz gol razliku +25!

Sastav: Toni Ladan (od 36.- Dario Rimac), Toni Lacić, Luka Jakešević, Petar Čavar, Vedran Šimunović (od 36.- Robert Marijanović ), Antonio Miketa (od 26.- Ajdin Nasup), Marko Bogić (od 36.- Dario Jakovljević), Vinko Brtan, Josip Čosić, Petar Šarić (od 36.- Damir Spajić), Andrija Bilandžija (od 36.- Matej Brkić). Trener Anel Omerinović.

Savladano Žepče

Uslijedila je zatim utakmica kadeta Metalleghe BSI i Žepča u okviru 19. kola Omladinske lige Centar, grupa B. Kraljevi su slavili sa 2:0 golovima Almedina Halabe i nalaze se na 9. mjestu sa 16 bodova. Nešto skromniji plasman u ovoj sezoni jer je dio kadeta priključen juniorima.

Sastav: Matej Pilić, Pejo Tomazić, Vedran Serdar, Danijel Perak, Almedin Halaba, Renato Jajalo, Mihael Marić, Tarik Džafer, Hrvoje Jakšić, Ahmed Hajder (od 64.- Elvedin Halaba), Mihael Ladan (od 62.- Amar Buljubašić). Trener: Anel Omerinović

Posljednji duel bio je meč juniora ovih ekipa. Kraljevi su slavili sa 3:1 golovima Antonija Brtana, Ivana Nikića i Antoni Jurišića.

Nalaze se na 4. mjestu a iz 17 utakmica imaju 31 bod. Svakako da su trebali biti i bolje plasirani i objektivno boriti se za prvo mjesto i ulazak u Premijer ligu BiH,ali igranje dijela igrača za seniorsku ekipu, te neiskustvo priključenih kadeta, odnijelo je nekoliko sigurnih bodova. Većina njih će i naredne godine moći nastupati za juniorsku selekciju.

Sastav: Arnel Pervić, Marko Leovac, Anel Turanović, Adis Čosić, Antonio Brtan, Antoni Jurišić, Marin Samardžić, Ivan Nikić (od 79.- Mario Petonjić),Ahmed Šljivo (od 61.- Asmir Ješilović), Stipo Malić, Zinedin Crnac. Trener: Ivo Bliznac.