Na Mračaju pala i visočka Bosna

Kraljevi su nastavili pobjednički niz pobjedom nad Bosnom sa 3:1 u duelu 25. kola Prve lige FBiH.

Do pobjede je Metalleghe BSI stigao velikom borbenošću po teškom terenu protiv izuzetno kvalitetnih gostiju koji su stvorili nekoliko odličnih prilika kada se prelamala utakmica.

Prvi dio Kraljevi su riješili u svoju korist golovima Pljevljaka, prvi nakon solo prodora a drugi nakon ubačaja Pavlovića iz kornera. Zasluge idu i Kukriki koji je u dva navrata odlično odbranio udarce gostiju a šut Dizdararevića zaustavila je vratnica.

I u drugom poluvremenu su gledatelji vidjeli obostrano otvorenu igru sa mnogo šansi . Nakon jednog starta Čulova povrijedio se Tankuljić i napustio igru. U finišu se Kraljevi bolje snalaze i  golom Haračića kome je asistirao Samardžić, dolaze na nedostižnih 3:0. Počasni pogodak gosti postižu u sudijskoj nadoknadi kada topovski šut Pidre u mrežu skreće Malbašić.

Nakon ove pobjede Metalleghe BSI se nalazi na šestom mjestu sa 38 osvojenih bodova.

 

METALLEGHE BSI – BOSNA 3:1

JAJCE – Stadion Mračaj. Gledatelja 250.

Sudija: Josip Martinović (Čapljina)

Pomoćnici: Nisad Ahmetašević (Gradačac) i Nikola Bošnjak (Tramošnica)

Delegat: Esad Kudelić (Bužim)

Strijelci: 1:0- Pljevljak (21), 2:0- Pljevljak (23), 3:0- Haračić (73), 3:1- Malbašić (ag- 93)

METALLEGHE BSI: Kukrika, Samardžić, Malbašić, Kovač, Hreljić, Hota (od 80.- Čosić), E. Kukavica, Pljevljak, Tankuljić (od 63.- Jurišić), Haračić, Pavlović (od 46.- Vujica).

BOSNA: Abadžija, Pidro, Mujkić, Gačan, Murga, Pandžić, Šarić (od 76.- Sejdić), Dizdarević (od 85.- Bijedić), Rizvanović, Klačar, Čulov.

Posted by NK Metalleghe BSI on Saturday, May 5, 2018

 

Rezultati 25. kola Prve lige FBiH

DANSATDOMAĆINGOSTREZ
05.05.17:00BratstvoSlaven4 : 0
05.05.17:00OlimpicTOŠK0 : 0
05.05.17:00JedinstvoOrašje2 : 1
05.05.17:00ZvijezdaTravnik1 : 3
05.05.17:00MetallegheBosna V.3 : 1
05.05.17:00Sloga SHIskra– : –
05.05.17:00IgmanRudar K.2 : 1
05.05.17:00ČapljinaVelež– : –

TABELA:

1.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han24163551
2.FK OlimpicFK Olimpic25147449
3.NK ZvijezdaNK Zvijezda25136645
4.HNK OrašjeHNK Orašje25134843
5.FK VeležFK Velež241010440
6.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.25108738
7.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica251131136
8.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko25106936
9.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj251031233
10.HNK ČapljinaHNK Čapljina2496933
11.FK IgmanFK Igman25861130
12.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice25861130
13.NK JedinstvoNK Jedinstvo25731524
14. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj25651423
15.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno24651323
16.NK TravnikNK Travnik25451617

 

 

(Metallegeh BSI)