Metalleghe BSI sutra dočekuje visočku Bosnu

U okviru 25. kola Prve lige FBiH ove subote 05.05.2018.godine na Mračaju će se sastati Metalleghe BSI i visočka Bosna.

Na tabeli nakon 24.kola Bosna se nalazi na 6.mjestu s 36 bodova dok su Kraljevi na 7. mjestu s 35 osvojenih bodova. Kraljevi su u prošlom kolu u Travniku ostvarili novu pobjedu i najuspješnija su ekipa u proljetnom dijelu sezone. Ujedno Kraljevi su jedina ekipa bez poraza u proljetnom dijelu sezone.

-Utakmica u Travniku bila je teška, nezgodan domaćin a i pretoplo vrijeme je bilo protivnik za obje ekipe. Nastavili smo naš proljetni niz na Piroti a očekujem da će i Bosna pasti na Mračaju, naglašava mladi stoper Kenan Hreljić.

U jesenjem duelu ovih ekipa odigranom u Visokom, Bosna je slavila sa 3:1. Ako dođu do nove pobjede Kraljevi bi i matematički 5 kola prije kraja osigurali opstanak u ligi.

-Bosna je jedna od najboljih ekipa u ligi. Uvijek su u vrhu tabele, žele se nadigravati i nadam se da će gledatelji na Mračaju vidjeti jednu otvorenu utakmicu s mnogo lijepih poteza i golova. Naravno, i našu novu pobjedu, dodaje vezista Rijad Pljevljak koji je postigao jedan gol protiv Travnika, ukupno 4 ove sezone.

Utakmica počinje u 17 sati. Sudiće je Josip Martinović (Čapljina) glavni sudac, s pomoćnicima Nisadom Ahmetaševićem iz Gradačca i Nikolom Bošnjakom iz Tramošnice.

Četvrti sudija je Sanel Silić iz Cazina, delegat je Esad Kudelić iz Bužima a posmatrač suđenja Slavko Zovkić iz Tramošnice.

 

Parovi 25. kola Prve lige Federacije BiH:

Subota, 05.05.2018. u 17 sati

GRAČANICA: Bratstvo-Slaven

SARAJEVO: Olimpik-Tošk

BIHAĆ: Jedinstvo-Orašje

GRADAČAC: Zvijezda-Travnik

JAJCE: Metalleghe BSI-Bosna

KONJIC: Igman-Rudar

 

Nedjelja, 06.05.2018. u 17 sati

SIMIN HAN: Sloga-Iskra

ČAPLJINA: Čapljina-Velež

ČAPLJINA: Čapljina-Velež

 

TABELA:

1.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han24163551
2.FK OlimpicFK Olimpic24146448
3.NK ZvijezdaNK Zvijezda24136545
4.HNK OrašjeHNK Orašje24134743
5.FK VeležFK Velež241010440
6.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko24106836
7.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.2498735
8.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj241031133
9.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica241031133
10.HNK ČapljinaHNK Čapljina2496933
11.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice24861030
12.FK IgmanFK Igman24761127
13.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno24651323
14. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj24641422
15.NK JedinstvoNK Jedinstvo24631521
16.NK TravnikNK Travnik24351614

 

(SportSport.ba)