Kraljevi nastavili uspješan niz u Travniku

Kraljevi su u meču 24. Kola Prve lige F BiH slavili na Piroti protiv Travnika sa 2:4.

Golove za Metalleghe BSI su postigli Haračić 2, Tankuljić i Pljevljak. Ovom pobjedom Kraljevi su se probili na 7. Mjesto na tabeli sa 35 osvojenih bodova. U idućem kolu (06.05.2018.) na Mračaj dolazi visočka Bosna. Ovo je bila 10 utakmica Kraljeva u nizu bez poraza.

TRAVNIK – METALLEGHE BSI 2:4 (1:2)

TRAVNIK – Stadion Pirota. Gledatelja 100.

Sudija: Darko Gedžić (Brčko)

Pomoćnici: Stjepan Konta (Livno) i Marko Grebenar (Livno)

Delegat: Mirsad Džuzdanović (Živinice)

Žuti kartoni: Čurić (Travnik), Kukavic a A., Opardija, Alispahić, Samardžić (Metalleghe BSI)

Strijelci: 0:1 – Tankuljić (5), 0:2- Pljevljak (25), 1:2- Fazlić (29), 2:2- Rastoka (47), 2:3- Haračić (55), 2:4- Haračić (86).

 

TRAVNIK: Kolak, Tabaković, Vidović  (od 77.- Goloman-), Vazda, Rastoka, Durak, Jurković, Ajdinović  (od 46.- Šabanović ), Fazlić, Hasanbegović – (od Čurić ), Mujagić .

METALLEGHE BSI: Muratspahić, Bevanda (od 51.- E. Kukavica), Opardija (od 88.- Samardžić-),  Pljevljak , Malbašić , Tankuljić (od 78.- Vujica-), Haračić, Alispahić, Hreljić, Kovač, Kukavica A.

Rezultati 24. kola Prve lige FBiH:
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
28.04.17:00SlavenVelež1 : 1
28.04.17:00Rudar K.Čapljina2 : 0
28.04.17:00IskraIgman0 : 0
28.04.17:00Bosna V.Sloga SH0 : 1
28.04.17:00TravnikMetalleghe2 : 4
28.04.17:00OrašjeZvijezda4 : 1
29.04.17:00TOŠKJedinstvo– : –
28.04.17:00BratstvoOlimpic1 : 2

 

Tabela:

1.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han24163551
2.FK OlimpicFK Olimpic24146448
3.NK ZvijezdaNK Zvijezda24136545
4.HNK OrašjeHNK Orašje24134743
5.FK VeležFK Velež241010440
6.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko24106836
7.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.2498735
8.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj241031133
9.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica241031133
10.HNK ČapljinaHNK Čapljina2496933
11.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice24861030
12.FK IgmanFK Igman24761127
13.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno24651323
14. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj23631421
15.NK JedinstvoNK Jedinstvo23621520
16.NK TravnikNK Travnik24351614

 

 

(SportSport.ba)