Kraljevi pobijedili Bratstvo i potvrdili dobru formu

Metalleghe BSI je u okviru 21. Kola Prve lige FBiH danas na Mračaju savladao sa 1:0 Bratstvo. Gol odluke postigao je Dženan Haračić u 38. minuti.

Bila je ovo veoma teška i važna pobjeda Kraljeva koji su za protivnika imali dobru i čvrstu ekipu iz Gračanice. Na žalost, pobjeda je skupo plaćena jer se u 59. minuti ozlijedio Goran Marković, te je izvjesno da će pauzirati duži period.

Ovo je bila 7 pobjeda Kraljeva sa kojom su napredovali na 10. mjesto na tabeli uz učinak od 28 osvojenih bodova.

 

Metalleghe BSI – Bratstvo 1:0

JAJCE – Stadion Mračaj. Gledatelja 300.

Sudija: Sanel Silić (Cazin)

Pomoćnici: Nikola Bošnjak (Tramošnica) i Admir Hadžavdić (Goražde)

Delegat: Irfan Budimlić (Cazin)

Strijelac: 1:0 – Haračić (38)

 

METALLEGHE BSI: Kukrika, Pljevljak, Hota, Malbašić, Haračić (od 77.- Vujica), Alispahić, Bevanda, Pavlović (od 85.- Tankuljić), Marković (od 59.-Opardija), Kukavica, Hreljić.

BRATSTVO: Divković, Alihodžić (od 46.- Salkić), Mousa, Vehabović, Šuša, Čakar, Hasić, Vejzović (od 75.- Helić), Biković (od 46.- Kahrimanović), Mujkić, Salkić.

Žuti kartoni: Mousa, Vejzović, Kahrimanović, Hasić.

Rezultati 21. kola Prve lige FBiH:
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
07.04.16:00JedinstvoSlaven1 : 0
07.04.16:00ZvijezdaOlimpic0 : 0
07.04.16:00MetallegheBratstvo1 : 0
07.04.16:00Sloga SHTOŠK2 : 0
07.04.16:00IgmanOrašje0 : 0
07.04.16:00ČapljinaTravnik1 : 1
07.04.16:00VeležBosna V.0 : 0
07.04.16:00Rudar K.Iskra1 : 0

 

TABELA:
#KLUBUPNIB
1.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han21133542
2.NK ZvijezdaNK Zvijezda21126342
3.HNK OrašjeHNK Orašje21124540
4.FK OlimpicFK Olimpic21116439
5.FK VeležFK Velež2198435
6.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko2195732
7.HNK ČapljinaHNK Čapljina2195732
8.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj2193930
9.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica2193930
10.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.2177728
11.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice2175926
12.FK IgmanFK Igman21651023
13. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj21621320
14.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno21531318
15.NK JedinstvoNK Jedinstvo21521417
16.NK TravnikNK Travnik21351314

 

 

(Metalleghe BSI)