Jajčani nastavili niz: Pobjedu posvetili Romeu Šapini (FOTO)

Olimpik je na domaćem terenu ugostio ekipu Metalleghea. Domaći su zaprijetili već u sedmoj minuti kada je pokušao Uzelac, ali lopta je otišla pored gola. Do kraja prvog dijela domaći su imali još nekoliko veoma dobrih prilika, ali ostalo je 0:0.

Gol odluke postigao je Kenan Hreljić u 62. minuti nakon centaršuta Aleksandra Malbašića iz slobodnjaka s desne strane. Mladi stoper još jednom je zatresao mrežu domaćina, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Bila je 77. minuta susreta kada je Kršić išao sam na golmana koji ga obara pored kaznenog prostora, a nakon slobodnog udarca lopta dolazi do Muminovića koji šutira i njegov udarac završava na stativi.

Olimpik je imao još jednu odličnu priliku u 85. minuti susreta preko Jusufbašića, ali njegov udarac odlazi preko gola Metalleghea. Minut kasnije Jusić je oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Do kraja susreta tim sa Otoke imao je odličnu priliku preko Jusića, ali njegov udarac glavom nije ugrozio gol gostiju te je susret okončan rezultatom 1:0 u korist Metalleghea.

Olimpik – Metalleghe 0:1 (Hreljić 62′)

Olimpik: Bandović, Jusić, Uzelac, Osmanović, Muminović, Karić, Kovač, Stojanović, Blaić, Tatar, Vukomanović.

Mettaleghe: Kukrina, Pljevljak, Hota, Malbašić, Kovač, Bevanda, Haračić, Alispahić, Hreljić, Pavlović, Kukavica.

 

“Mi smo željeli ovdje odigrati tako da nastavimo niz. Utakmica je bila teška, ali smo u tome uspjeli, pokazali smo igru iz prošlih kola. Čestitao bih svojim momcima na osvpjena tri boda i nadam se da ćemo i u narednom kolu ostvariti pobjedu”, kratko je rekao trener tima iz Jajca, Anel Omerinović.

U narednom 21.kolu Prve lige FBiH koje je na rasporedu u subotu, 7.aprila u 16 sati, Jajčani će ugostiti Bratstvo iz Gračanice.

Ovu pobjedu Kraljevi su posvetili bivšem treneru Romeu Šapini, koji je jučer sporazumno raskinuo ugovor sa klubom.

REZULTATI:

DANSATDOMAĆINGOSTREZ
04.04.16:00SlavenIskra2 : 2
04.04.16:00Bosna V.Rudar K.0 : 2
04.04.16:00TravnikVelež0 : 2
04.04.16:00OrašjeČapljina3 : 1
04.04.16:00TOŠKIgman2 : 0
04.04.16:00BratstvoSloga SH1 : 4
04.04.16:00OlimpicMetalleghe0 : 1
04.04.16:00JedinstvoZvijezda1 : 0

 

TABELA:
#KLUBUPNIB
1.NK ZvijezdaNK Zvijezda20125341
2.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han20123539
3.HNK OrašjeHNK Orašje20123539
4.FK OlimpicFK Olimpic20115438
5.FK VeležFK Velež2097434
6.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko2094731
7.HNK ČapljinaHNK Čapljina2094731
8.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica2093830
9.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj2083927
10.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice2075826
11.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.2067725
12.FK IgmanFK Igman20641022
13. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj20621220
14.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno20531218
15.NK JedinstvoNK Jedinstvo20421414
16.NK TravnikNK Travnik20341313

 

U nastavku pogledajte fotogaleriju s današnje utakmice:

 

(SportSport.ba)