Rukometaši Jajca savladali mostarski Velež

U okviru 19. kola prve lige Federacije BiH grupa JUG naši rukometaši su ugostili stare rivale rukometaše Veleža iz Mostara.
Pred oko 200 gledalaca naši igrači su pružili vrlo dobru igru te su s prvim sudijskim zviždukom nametnuli svoj tempo igre i nisu dozvolili protivniku da dođe u vodstvo i ugrozi rezultat.

Prvo poluvrijeme se igralo gol za gol te je prvih 30 minuta završeno 10:9 u korist naših igrača.

U drugom poluvremenu ekipa Jajca je stisnula gas te se u pojedinim trenucima igre odvajala i po 3 gola razlike da bi ekipa Veleža u 50 minuti igre stigla do izjednačenja koje nije dugo trajalo te u naredne 4 minute naši igrači prave fantastičnu seriju od 4:0 i gase svaku nadu gostiju da izvuku povoljan rezultat.

RK JAJCE – RK VELEŽ 24:18

Rk Jajce: Arapović Omer, Omerinović Osman, Agić Amar (5 golova), Hajder Belmin (7 golova), Keljalić Adin, Agić Tarik, Keljalić Ismar, Rabić Dženet, Radić Antonio, Ćano Amar (4 gola), Bungić Josip, Julardžija Nahid (4 gola), Crnoja Luka, Hajder Ermin, Mešić Mirnes (1 gol), Štrkalj Antonio (3 gola)

Službeni predstavnik Crnokić Tomislav, trener Rešad Agić, pomoćni trener Suvad Agić.

RK Velež: Fazlagić Aldin, Baljevac Muhamed, Korijenić Anel (4), Čorić Adi (4), Bratić Benjamin (2), Zolj Amar (5),Demić Demir, Jakić Mirza (3), Begović Husein, Nožić Sanjin, Mutilović Amar, Marić Mehmed, Zvonić Ekrem, Mutilović Maid

Službeni predstavnik Korijenić Jasmin, trener Merdan Mesud

Sudijski par Ljuca Elvir i Zukić Muamer, delegat Šehić Ramiz

Treba napomenuti da je nedavno izabrana uprava na čelu s predsjednikom Mensurom Alkićem i ovu utakmicu nastavila s tradicijom prijenosa utakmica uživo preko YouTube platforme.