Kraljevi remizirali sa bihaćkim Jedinstvom

U okviru 19. Kola Prve lige FBiH u Jajcu su bodove podijelili Metalleghe BSI i Jedinstvo (1:1).

Na izuzetno teškom terenu i po kišovitom vremenu, obje ekipe su u sportskom ozračju, dale svoj maksimum. Gosti su ipak nešto više željeli ostati neporaženi i sasvim zasluženo nose bod u Jajce.

Nakon prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a vodstvo domaćima donio je Hota u 65. Minuti nakon ubačaja Smajića. Nakon toga gosti su opasniji i zasluženo preko Vučića u 78. Minuti dolaze do izjednačenja.

Kraljevi su nastupili u sastavu: Kukrika, Marković, Alispahić, Bevanda, Kovač, Pavlović (od 63.-Smajić), Vujica (od 46.- Hota), Malbašić, A.Kukavica, Haračić i Pljevljak

Rezultati i strijelci:

Zvijezda-Slaven 2:2 (Cvijanović 22′, Huseinspahić 24′; Salihović 25′, Mujagić 84′)

Metalleghe BSI -Jedinstvo 1:1 (Hota 65′; Vučić 78′)

Sloga-Olimpik 2:1 (Milaković 22′, 58′; Vukomanović 76′)

Igman-Bratstvo 1:3 (Džafić 49′; Čakar 60′, Konjhodžić (ag) 61′, Ćosić 78′)

Čapljina-TOŠK 2:0 (Karačić 29′, Buhač 47′)

Velež-Orašje 1:0 (Mujanović 75′)

Rudar (K)-Travnik 0:1 (Rastoka 57′)

Iskra-Bosna (V) 2:1 (Stepančev 19′, Seferović 77′; Pidro 76′)

TABELA:

#KLUBUPNIB
1.NK ZvijezdaNK Zvijezda19125241
2.FK OlimpicFK Olimpic19115338
3.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han19113536
4.HNK OrašjeHNK Orašje19113536
5.FK VeležFK Velež1987431
6.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko1994631
7.HNK ČapljinaHNK Čapljina1994631
8.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica1993730
9.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice1974825
10.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj1973924
11.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.1957722
12.FK IgmanFK Igman1964922
13. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj19521217
14.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno19521217
15.NK TravnikNK Travnik19341213
16.NK JedinstvoNK Jedinstvo19321411

 

(SportSport.ba)