Metalleghe pokvarilo planove i Zvijezdi, mladi igrači se odužili Šapini

NK Metalleghe BSI je najprijatnije iznenađenje drugog dijela sezone Prve lige Federacije BiH. Jajčani su u tri kola osvojili pet bodova, koji dobijaju na većoj važnosti kada uzmemo u obzir da su za rivale između ostalih imali Slogu Simin Han i Zvijezdu Gradačac.

Konkurent za opstanak Slaven iz Živinica na Mračaju je pao sa ubjedljivih 4:0. Jajčani su pripreme odradilo sjajno, Romeo Šapina nije štedio svoje izabranike svjestan da ih čekaju teški ispiti. Iz kola u kolo.

Vrijedno je Šapina sa rukovodstvom kluba radio i u prelaznom roku, pa nije tajna da su Jajčani u posljednji čas pojedina zimska pojačanja ‘preoteli’ ispred drugih rivala.

Već nakon meča protiv Sloge (2:2) bilo je jasno da će Metalleghe biti tvrd orah za sve rivale, a sedam dana kasnije Slaven se spašavao blamaže na Mračaju. Pred put u Gradačac, jesenjem prvaku i trenutnom lideru, ni pojedinii uposlenici NK Metalleghe nisu vjerovali u uspjeh. Čak šta više, želja je bila da se ekipa kući vrati sa što manje primljenih pogodaka te izbjegne blamaža.

Romeo Šapina, mladi stručnjak koji je pravo otkrovljenje na bh. nogometnoj trenerskoj sceni, vjerovao je u svoju momčad. Na put je poveo čak jedanaest igrača do 21 godine, pet ih je od prve minute gurnuo u ‘vatru’, a oni mu se odužili borbenom partijom i osvajanjem boda.

Ginuli su jedan za drugom, pokazali da kolektiv nekada može napraviti mnogo više nego što to i sam misli. Zvijezda je sigurno bolja ekipa od Metalleghea, tu dileme nema, ali kada ostavite posljednji atom snage tada je sve moguće.

Za današnju utakmicu konkurisalo je čak sedam Jajčana, koji su produkt omladisnke škole Metalleghea.

“Danas smo u kadru imali 11 igrača do 21 godine, pet ih je nastupilo od prve minute. Zadovoljni smo bodom, kako i nebi bili, a domaćinu čestitam na fer i korektnoj igri”, kazao je Šapina.

“Došli smo se braniti i pokušati iz kontri ugroziti Zvijezdu, imali smo jednu šansu pred kraj, no dobro je. Na kraju smo uspjeli ostvariti ono što smo željeli”.

U narednom kolu na Mračaj dolazi Jedinstvo. Safet Nadarević je sa svojim izabranicima danas napravio čudo i savladao Slogu (1:0), ali to Šapinu puno ne zabrinjava.

“Pobjedom bi jednom nogom osigurali opstanak. Vjerujem da može slaviti protiv Jedinstva”, kazao je Šapina, vlasnik UEFA PRO licence trener koji je do Jajčana napravio tim kojeg gotovo svi respektuju, a mnogi u ligi pribojavaju.

Pjesma u gostujućoj svlačionici na Banja Ilidži poslije meča jasno je rekla kakvu je ‘klapu’ stvorio Šapina, rođeni Bugojanac koji je već sada na radaru klubova iz naše zemlje koji za narednu sezonu imaju najveće ambicije.

Herojska borba Kraljeva i osvojen bod

Publié par NK Metalleghe BSI sur dimanche 25 mars 2018

 

Rezultati susreta 18. kola Prve nogometne lige FBiH:

ŽIVINICE: Slaven – Bosna 1:0
TRAVNIK: Travnik – Iskra 3:0
ORAŠJE: Orašje – Rudar 1:0
GRAČANICA: Bratstvo – Čapljina 3:2
SARAJEVO: Olimpik – Igman 1:0
GRADAČAC: Zvijezda – Metalleghe BSI 0:0
TEŠANJ: Tošk – Velež 1:1
BIHAĆ: Jedinstvo – Sloga 1:0

TABELA

KLUBUPNIB
1.NK ZvijezdaNK Zvijezda18124240
2.FK OlimpicFK Olimpic18115238
3.HNK OrašjeHNK Orašje18113436
4.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han18103533
5.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko1894531
6.FK VeležFK Velež1877428
7.HNK ČapljinaHNK Čapljina1884628
8.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica1883727
9.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj1873824
10.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice1873824
11.FK IgmanFK Igman1864822
12.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.1856721
13. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj18521117
14.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno18421214
15.NK TravnikNK Travnik18241210
16.NK JedinstvoNK Jedinstvo18311410

(SportSport.ba)