Velika pobjeda Metalleghea

Metalleghe BSI je po kišnom i hladnom vremenu na teškom terenu za igru, sasvim zasluženo visoko savladao Slaven iz Živinica u 17. kolu Prve lige.

Već na otvaranju utakmice Jahić bespotrebno oštro sa leđa starta na Opardiji koji zbog teške ozljede završava u Domu zdravlja Jajce, a u igru ulazi Hota. Jahić se provukao samo sa žutim kartonom. To nije poremetilo domaće igrače koji su pleli mrežu oko gostujućeg gola. U 21. minuti sjajna akcija Haračića i Pljevljaka koji odlično ubacuje, a Pavlović šutem sa sedam metara matira Brezičanina za 1:0.

Kraljevi nastavljaju sa napadima i u 32. minuti ponovno po lijevoj strani prolazi Pljevljak i ubacuje u peterac gdje se najbolje snalazi Haračić i pogađa za 2:0. Slavenove pokušaje zaustavljala je mlada zadnja linija domaćih pa nije bilo ozbiljnije prijetnje po gol Kukrike. Do kraja prvog dijela opasno su zaprijetili još i Pavlović i Pljevljak ali se Brezičanin istakao dobrim odbranama.

U drugom dijelu kiša i težak teren uticali su na nešto slabiji ritam domaćih pa gosti nakon dvije izmjene pokušavaju ozbiljnije ugroziti Kraljeve. Uvjeti za igru doprinjeli su i da nekoliko neopreznih startova rezultira žutim kartonima.

Najbliži pogotku za goste je bio Salihović koji iz slobodnjaka odlično šutira ali Kukrika nevjerovatnom odbranom loptu uz pomoć prečke „vadi“ iz gola. Uslijedile su i dvije izmjene kod domaćih, umjesto Pljevljaka i Haračića koji su uradili veliki posao, ušli su Vujica i Smajić.

Ponovno domaći pojačavaju ritam i u 76. minuti nakon šuta Vujice korner za Kraljeve nakon kojeg se u gužvi najbolje snalazi stoper Hreljić i pogađa za 3:0. Potom opet dobra akcija Smajića i Vujice, ali njegov šut u posljednji tren blokira gostujuća odbrana

Možda i najljepši trenutak utakmice desio se u 87. Minuti kada je u akciji sudjelovao cijeli napadački red domaćih da bi na koncu Malbašić odličnu igru okrunio svojim prvim, a za Metalleghe BSI četvrtim golom na meču.

 

Metalleghe BSI – Slaven 4:0 (2:0)

JAJCE- Stadion Mračaj. Gledatelja 500. Vrijeme kišovito, teren težak za igru.

Sudija: Dragan Stojić (Mostar)

Pomoćnici: Sanel Herceglija (Sarajevo) i Boris Dujmović (Mostar)

Delegat: Esad Kudelić (Bužim)

Strijelci: 1:0- Pavlović (21.), 2:0- Haračić (32.), 3:0- Hreljić (76), 4:0- Malbašić (87)

METALLEGHE BSI: Kukrika , Opardija (od 8.- Hota ), Pljevljak (od 68.- Vujica), Malbašić ,Haračić (od 72.- Smajić ), Alispahić , Bevanda , Pavlović , Marković, Kukavica, Hreljić. Trener: Romeo Šapina.

SLAVEN: Brezičanin, Todorović,  Majdančić , Berbić, Omerkić, Mujkić, Salihović, Mujagić (od 75.- Kukić), Jahić (od 46.- Šemić ), Mešić , Todorović (od 46.- Numanović ). Trener: Milenko Bošnjaković.

Žuti kartoni: Pljevljak, Alispahić, Haračić, Hota i Kukavica (Metalleghe BSI), Jahić, Mujkić, Todorović i Salihović (Slaven)

TABELA:

KLUBUPNIB
1.NK ZvijezdaNK Zvijezda16113236
2.FK OlimpicFK Olimpic17105235
3.FK Sloga Simin HanFK Sloga Simin Han16103333
4.HNK OrašjeHNK Orašje17103433
5.NK Bosna VisokoNK Bosna Visoko1794431
6.FK VeležFK Velež1776427
7.HNK ČapljinaHNK Čapljina1674525
8.FK Rudar KakanjFK Rudar Kakanj1773724
9.NK Bratstvo GračanicaNK Bratstvo Gračanica1773724
10.FK IgmanFK Igman1764722
11.NK Slaven ŽiviniceNK Slaven Živinice1763821
12.NK Metalleghe B.S.I.NK Metalleghe B.S.I.1755720
13. NK TOŠK TešanjNK TOŠK Tešanj17511116
14.NK Iskra BugojnoNK Iskra Bugojno17421114
15.NK TravnikNK Travnik1714127
16.NK JedinstvoNK Jedinstvo1621137

 

(metalleghe bsi)