Rukometaši Jajca savladali Turbinu iz Jablanice

U okviru 16. kola Prve lige FBIH grupa jug naši rukometaši su ugostili ekipu Turbine iz Jablanice.

Pred oko 200 gledalaca i uz prenos uživo na našem YouTube kanalu naši momci su stigli do druge pobjede u proljetnom djelu prvenstva.

Tokom cijele utakmice naši rukometaši su vodili i čvrsto držali rezultat u svojim rukama pa je već u četvrtoj minuti na semaforu stajalo 7:0, te u nastavku 9:1, 18:7 da bi na kraju poluvremena rezultat glasio 21:8 što je za trenera Rešada Agića bio znak da ionako mladu ekipu još više podmladi i ubaci momke kojima je ovo bio prvi nastup za seniorsku selekciju.

Mladi rukometaši su ukazanu šansu iskoristili i na kraju slavili rezultatom 35:22. Iduće kolo idemo u goste ekipi Iskre iz Bugojna koja se bori za ulazak u Premier ligu i za koju s puno uspjeha nastupa naš nekadašnji kapiten Admir Popaja.

RK Jajce – RK Turbina – Jablanice 35:22 (poluvrijeme 21:8)