EP za rukometaše: Grupe i sastavi

Četiri hrvatska grada – Split, Zagreb, Poreč i Varaždin – od 12. do 28. januara bit će domaćini 13. evropskog prvenstva za rukometaše.

U nastavku donosimo sastave svih 16 reprezentacija koje će se takmičiti na ovom turniru.


Grupa A (Split)

HRVATSKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Ivan Stevanović 193 47 1 Kadetten Schaffhausen (Švicarska)
2 LV Lovro Mihić 180 6 10 Wisła Płock (Poljska)
5 SV Domagoj Duvnjak 197 176 576 THW Kiel (Njemačka)
7 DV Luka Stepančić 203 42 92 PSG (Francuska)
8 DV Marko Kopljar 210 147 305 Füchse Berlin (Njemačka)
9 P Igor Vori 203 223 562 RK Zagreb (Hrvatska)
10 LV Jakov Gojun 204 17 19 Füchse Berlin (Njemačka)
13 DK Zlatko Horvat 179 134 387 RK Zagreb (Hrvatska)
18 SV Igor Karačić 189 39 90 RK Vardar (Makedonija)
23 LV Stipe Mandalinić 195 19 18 Füchse Berlin (Njemačka)
25 G Mirko Alilović 200 152 0 MVM Veszprém KC (Mađarska)
26 LK Manuel Štrlek 181 122 429 Vive Targi Kielce (Poljska)
27 DK Ivan Čupić 178 125 471 RK Vardar (Makedonija)
28 P Željko Musa 200 84 56 SC Magdeburg (Njemačka)
30 LV Marko Mamić 202 25 27 Vive Targi Kielce (Poljska)
33 SV Luka Cindrić 200 2 0 RK Vardar (Makedonija)

Selektor: Lino Červar

ŠVEDSKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
2 LV Philip Henningsson 196 4 6 IFK Kristianstad (Švedska)
5 LV Simon Jeppsson 203 17 34 SG Flensburg-Handewirr (Njemačka)
7 P Max Darj 192 23 12 Bergischer HC (Njemačka)
9 LK Jerry Tollbring 182 33 107 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
10 DK Niclas Ekberg 191 153 640 THW Kiel (Njemačka)
12 G Andreas Palicka 189 71 1 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
15 LK Hampus Wanne 185 4 7 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
18 P Fredric Pettersson 201 27 37 Fenix Toulouse (Francuska)
19 DV Johan Jakobsson 195 114 250 IK Sävehof (Švedska)
20 G Mikael Appelgren 191 60 1 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
23 DV Albin Lagergren 186 23 57 IFK Kristianstad (Švedska)
24 SV Jim Gottfridsson 191 50 176 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
25 SV Linus Arnesson 188 4 5 Bergischer HC (Njemačka)
32 DK Mattias Zachrisson 178 102 217 Füchse Berlin (Njemačka)
36 P Jesper Nielsen 200 86 107 PSG (Francuska)
65 LV Lukas Nilsson 194 40 103 THW Kiel (Njemačka)

Selektor: Kristján Andrésson

SRBIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
3 DK Vukašin Vorkapić 187 0 0 Metaloplastika (Srbija)
5 LV Žarko Šešum 196 138 368 Frisch Auf Göppingen (Njemačka)
7 SV Stefan Vujić 192 0 0 Steaua (Rumunija)
10 DK Darko Đukić 191 31 89 Vive Targi Kielce (Poljska)
11 P Bojan Beljanski 202 64 59 Bregenz Handball (Austrija)
13 SV Petar Nenadić 198 75 198 Füchse Berlin (Njemačka)
14 DK Bogdan Radivojević 186 75 198 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
15 LK Dobrivoje Marković 188 105 211 PPD Zagreb (Hrvatska)
19 LK Nemanja Ilić 177 52 87 Fenix Toulouse (Francuska)
24 LV Milan Jovanović 196 0 0 Vojvodina (Srbija)
25 DV Nemanja Zelenović 194 54 128 Magdeburg (Njemačka)
33 P Mijajlo Marsenić 203 61 86 RK Vardar (Makedonija)
41 DV Marko Vujin 199 113 444 THW Kiel (Njemačka)
42 SV Nemanja Obradović 200 4 8 Wisła Płock (Poljska)
76 G Vladimir Cupara 198 8 0 ABANCA Ademar León (Španija)
90 G Tibor Ivanišević 198 6 0 Skjern Håndbold (Danska)
LV Petar Đorđić 197 22 8 RK Meškov Brest (Bjelorusija)

Selektor: Jovica Cvetković

ISLAND

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj mečeva Golovi Klub
1 GK Björgvin Páll Gústavsson 193 193 10 Haukar (Island)
3 P Kári Kristjánsson 192 129 148 ÍBV (Island)
4 LV Aron Pálmarsson 193 113 441 FC Barcelona (Španija)
5 DV Rúnar Kárason 196 84 206 TSV Hannover-Burgdorf (Njemačka)
6 DV Ásgeir Örn Hallgrímsson 192 247 414 USAM Nîmes Gard (Francuska)
7 LV Arnór Atlason 190 197 436 Aalborg Håndbold (Danska)
9 LK Guðjón Valur Sigurðsson 187 338 1777 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
13 LV Ólafur Andrés Guðmundsson 194 89 127 IFK Kristianstad (Švedska)
14 DK Arnór Þór Gunnarsson 181 76 172 Bergische HC (Njemačka)
16 G Ágúst Elí Björgvinsson 186 3 0 FH (Island)
21 P Arnar Freyr Arnarsson 201 19 21 IFK Kristianstad (Švedska)
25 LK Bjarki Már Elísson 191 34 75 Füchse Berlin (Njemačka)
26 P Bjarki Már Gunnarsson 201 61 17 Stjarnan (Norveška)
30 DV Ómar Ingi Magnússon 184 17 49 Aarhus Håndbold (Danska)
33 SV Janus Daði Smárason 184 16 24 Aalborg Håndbold (Danska)
11 SV Ýmir Örn Gíslason 196 4 1 Valur (Island)

Selektor: Geir Sveinsson


Grupa B (Poreč)

FRANCUSKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
5 DV Nedim Remili 195 27 79 PSG (Francuska)
12 G Vincent Gérard 189 57 4 Montpellier Handball (Francuska)
13 SV Nikola Karabatić 196 284 1130 PSG (Francuska)
14 LK Kentin Mahé 186 75 242 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
17 LV Timothey N’Guessan 196 49 87 FC Barcelona (Španija)
19 DK Luc Abalo 182 229 725 PSG (Francuska)
20 P Cédric Sorhaindo 192 185 384 FC Barcelona (Španija)
21 LK Michaël Guigou 180 246 872 Montpellier Handball (Francuska)
22 P Luka Karabatić 202 68 77 PSG (Francuska)
27 DV Adrien Dipanda 202 36 58 Saint-Raphaël (Francuska)
28 DV Valentin Porte 190 82 218 Montpellier Handball (Francuska)
32 DV Dika Mem 194 10 7 FC Barcelona (Španija)
G Cyril Dumoulin 200 60 0 HBC Nantes (Francuska)
G Julien Meyer 196 2 0 Chambery Savoie Handball (Francuska)
DK Yanis Lenne 187 5 7 FC Barcelona (Španija)
SV Nicolas Claire 190 14 16 HBC Nantes (Francuska)
LV Romain Lagarde 194 0 0 HBC Nantes (Francuska)
LK Raphael Caucheteux 202 0 0 Saint-Raphaël (Francuska)
LK Dylan Nahi 192 3 5 PSG (Francuska)
P Nicolas Tournat 200 3 0 HBC Nantes (Francuska)

Selektori: Didier Dinart

BJELORUSIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
3 LV Vladislav Kuleš 200 37 107 SKA Minsk (Bjelorusija)
10 SV Boris Puhovski 184 174 758 Motor Zaporožje (Ukrajina)
12 G Ivan Mackevič 186 57 0 RK Meškov Brest (Bjelorusija)
15 DK Denis Rutenko 186 112 283 RK Meškov Brest (Bjelorusija)
16 G Vjačeslav Soldatenko 188 29 1 Odorheiu Secuiesc (Rumunija)
19 DV Sergej Šilovič 195 129 413 RK Meškov Brest (Bjelorusija)
23 LK Andrej Jurinok 198 45 118 RK Meškov Brest (Bjelorusija)
24 DK Maksim Baranov 188 123 300 Odorheiu Secuiesc (Rumunija)
47 SV Aleksandar Podšivalov 188 26 44 SKA Minsk (Bjelorusija)
55 LK Aleksandar Titov 190 163 137 Riihimäki Cocks (Finska)
95 SV Vadim Gajdučenko 192 23 51 Dinamo Bukurešt (Rumunija)
G Artjom Podasinov 190 0 0 RK Gomel (Bjelorusija)
DV Artur Karvacki 196 18 51 Balatonfüredi KSE (Bjelorusija)
SV Hleb Harbuz 190 4 3 SKA Minsk (Bjelorusija)
LV Vjačeslav Bohan 203 9 3 SKA Minsk (Bjelorusija)
P Maksim Babičev 200 144 238 Motor Zaporožje (Ukrajina)
P Artjom Karaljok 190 41 142 Saint-Raphaël (Francuska)

Selektor: Jurij Ševcov

NORVEŠKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
5 SV Sander Sagosen 195 68 258 PSG (Francuska)
7 P Joakim Hykkerud 194 78 71 Drammen HK (Norveška)
8 P Bjarte Myrhol 194 211 643 Skjern Håndbold (Danska)
9 P Henrik Jakobsen 196 16 15 GOG Håndbold (Danska)
15 DV Kent Robin Tønnesen 196 85 204 MVM Veszprém KC (Mađarska)
16 G Espen Christensen 190 75 2 GWD Minden (Njemačka)
17 LK Magnus Jøndal 187 111 303 GOG Håndbold (Danska)
19 DK Kristian Bjørnsen 191 85 398 HSG Wetzlar (Njemačka)
21 P Magnus Gullerud 196 89 98 GWD Minden (Njemačka)
22 SV Gøran Sørheim 183 44 38 Drammen HK (Norveška)
23 LV Gøran Johannessen 194 35 57 GOG Håndbold (Danska)
24 SV Christian O’Sullivan 190 82 114 SC Magdeburg (Njemačka)
25 DV Eivind Tangen 195 56 87 HC Midtjylland (Danska)
27 DV Harald Reinkind 201 68 143 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
30 G Torbjørn Bergerud 199 41 0 Team Tvis Holstebro (Danska)
89 LV Espen Lie Hansen 196 133 422 HC Midtjylland (Danska)
77 DV Magnus Abelvik Rød 204 22 30 SC Flensburg-Handewitt (Njemačka)
96 G Kristian Sæverås 199 3 0 HK Malmö (Švedska)

Selektor: Christian Berge

AUSTRIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Thomas Bauer 190 91 0 TBV Lemgo (Njemačka)
2 LV Alexander Hermann 192 34 44 SG West Wien (Austrija)
7 DV Janko Božović 203 85 197 Sporting CP (Portugal)
20 LK Sebastian Frimmel 190 30 66 SC West Wien (Austrija)
26 DK Julian Ranftl 184 9 8 SC West Wien (Austrija)
28 DK Robert Weber 179 125 497 SC Magdeburg (Njemačka)
32 SV Gerald Zeiner 191 25 51 Alpla HC Hard (Austrija)
36 SV Lukas Frühstück 185 14 7 Bregenz Handball (Austrija)
37 LK Tobias Schopf 170 16 14 UHK Krems (Austrija)
38 P Wilhelm Jelinek 191 26 26 SG West Wien (Austrija)
43 DV Thomas Kandolf 183 11 14 Handball Tirol (Austrija)
53 SV Nikola Bilyk 198 5 6 THW Kiel (Njemačka)
55 P Tobias Wagner 198 21 31 HBW Balingen-Weilstetten (Njemačka)
56 G Kristian Pilipovic 190 12 0 RK Nexe Našice (Hrvatska)
85 P Lukas Herburger 197 4 1 Alpla HC Hard (Austrija)
94 DK Christoph Neuhold 193 26 11 ASV Hamm-Westfalen (Njemačka)
95 LV Romas Kirveliavičius 191 4 3 HSC 2000 Coburg (Njemačka)

Selektor: Patrekur Jóhannesson


Grupa C (Zagreb)

NJEMAČKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
3 LK Uwe Gensheimer 188 145 664 PSG (Francuska)

7

P Patrick Wiencek 200 107 243 THW Kiel (Njemačka)
9 DK Tobias Reichmann 188 69 200 MT Melsungen (Njemačka)
12 G Silvio Heinevetter 194 166 2 Füchse Berlin (Njemačka)
13 P Hendrik Pekeler 203 71 108 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
17 DV Steffen Weinhold 191 100 252 THW Kiel (Njemačka)
19 P Bastian Roscheck 190 2 1 SCDHfK Leipzig (Njemačka)
23 LV Steffen Fäth 195 57 118 Füchse Berlin (Njemačka)
24 DK Patrick Groetzki 189 117 317 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
25 DV Kai Häfner 192 57 132 TSV Hannover-Burgdorf (Njemačka)
26 LV Maximilan Janke 196 2 1 SC DHfK Leipzig (Njemačka)
33 G Andreas Wolff 198 58 8 THW Kiel (Njemačka)
35 LV Julius Kühn 198 37 124 MT Melsungen (Njemačka)
48 P Jannik Kohlbacher 193 37 74 HSG Wetzlar (Njemačka)
52 SV Philipp Weber 194 11 36 SC DHfK Leipzig (Njemačka)
95 SV Paul Drux 192 58 114 Füchse Berlin (Njemačka)

Selektor: Christian Prokop

MAKEDONIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Nikola Mitrevski 188 56 0 HC Dobrogea Sud (Rumunija)
3 LK Dejan Manaskov 180 38 117 Telekom Veszprém (Mađarska)
4 DV Martin Velkovski 191 1 0 RK Metalurg Skoplje (Makedonija)
5 P Stojanče Stoilov 192 32 51 RK Vardar (Makedonija)
7 DV Kiril Lazarov 193 160 1203 HBC Nantes (Francuska)
9 LV Aco Jonovski 197 70 68 SG Ratingen 2011 (Njemačka)
11 LV Filip Taleski 200 7 8 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
13 SV Filip Mirkulovski 189 126 315 HSG Wetzlar (Njemačka)
14 LV Velko Markoski 194 44 48 HC Dobrogea Sud (Rumunija)
16 G Borko Ristovski 190 118 3 FC Barcelona (Španija)
17 P Nikola Markoski 196 10 10 Orosházi FKSE (Mađarska)
21 SV Nemanja Pribak 187 13 17 Beşiktaş (Turska)
22 DK Goce Georgievski 185 64 170 CSM Bukurešt (Rumunija)
23 LV Filip Lazarov 197 47 133 Beşiktaş (Turska)
26 LK Goce Ojleski 188 27 21 RK Eurofarm Rabotnik (Makedonija)
18 LV Filip Kuzmanovski 198 5 7 RK Metalurg Skopje (Makedonija)
28 DK Martin Popovski 177 4 2 RK Vardar (Makedonija)
33 P Žarko Peševski 195 11 17 RK Metalurg Skopje (Makedonija)
24 G Zlatko Daskalovski 195 0 0 Politechnica Temišvar (Rumunija)

Selektor: Raúl González

CRNA GORA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Rade Mijatović 192 47 2 RK Meškov Bres (Bjelorusija)
7 DV Stefan Čavor 197 6 8 HSG Wetzlar (Njemačka)
8 P Vuk Lazović 200 2 1 TuS Nettelstedt-Lübbecke (Njemačka)
10 SV Božo Anđelić 186 5 2 RK Metalurg Skopje (Makedonija)
12 G Mile Mijušković 199 4 0 RK Maribor (Slovenija)
13 DK Mirko Radović 186 10 7 Valence Handball (Francuska)
14 LK Miloš Vujović 181 13 23 Tatabánya KC (Mađarska)
21 SV Vasko Ševaljević 193 30 100 Fenix Toulouse (Francuska)
34 LV Vuko Borozan 203 8 31 RK Vardar (Makedonija)
90 P Nemanja Grbović 183 25 27 Ceglédi KKSE (Mađarska)
93 DV Vladan Lipovina 198 7 19 TV Hüttenberg (Njemačka)
G Nebojša Simić 194 33 0 MT Melsungen (Njemačka)
DK Marko Lasica 188 0 0 Politehnica Temišvar (Rumunija)
DV Ivan Perišić 190 10 5 Ceglédi KKSE (Mađarska)
DV Igor Radojević 191 0 0 Eger SBS Eszterhazi (Mađarska)
SV Žarko Pejović 191 19 15 RK Gorenje Velenje (Slovenija)
SV Stefan Vujović 190 27 50 Dobrogea Sud (Rumunija)
LV Miloš Božović 198 0 0 Tatabánya KC (Mađarska)
LK Igor Marković 183 49 125 RK Lovćen (Crna Gora)
P Nebojša Simović 189 0 0 Dabas VSE KC (Mađarska)

Selektor: Dragan Đukić

SLOVENIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Matevž Skok 188 79 2 RK Zagreb (Hrvatska)
3 P Blaž Blagotinšek 202 55 69 MVM Veszprém KC (Mađarska)
5 LV Nik Henigman 199 25 36 RD Ribnica (Slovenija)
6 DK Gašper Marguč 181 87 305 MVM Veszprém KC (Mađarska)
7 DV Vid Kavtičnik 191 181 510 Montpellier Handbal (Francuska)
8 DK Blaž Janc 187 31 108 Vive Targi Kielce (Poljska)
11 DV Jure Dolenc 190 122 432 FC Barcelona (Španija)
13 LK Darko Cingesar 187 47 83 Pays d’Aix UC (Francuska)
17 DV Nejc Cehte 196 4 o RK Gorenje Velenje (Slovenija)
22 P Matej Gaber 197 109 138 SC Pick Szeged (Mađarska)
25 SV Marko Brezjak 185 103 189 SC Magdeburg (Njemačka)
27 LV Saša Barišič Jaman 200 9 10 RK Nexe Našice (Hrvatska)
30 LV Jan Grebenc 194 11 22 RK Gorenje Velenje (Slovenija)
32 SV Miha Zarabec 177 34 71 THW Kiel (Njemačka)
33 P Igor Žabič 201 4 5 Wisła Płock (Poljska)
51 LV Borut Mačkovšek 203 77 161 RK Celje (Slovenija)
55 DV Žiga Mlakar 192 9 11 RK Celje (Slovenija)
57 SV Patrik Leban 187 4 8 RK Nexe Našice (Hrvatska)
90 G Urban Lesjak 188 35 0 TSV Hannover-Burgdorf (Njemačka)
99 G Urh Kastelic 201 10 3 RK Zagreb (Hrvatska
LK Niko Medved 184 0 0 RK Gorenje Velenje (Slovenija)

Selektor: Veselin Vujović


Grupa D (Varaždin)

ŠPANIJA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
3 DV Eduardo Gurbindo 195 100 125 HBC Nantes (Francuska)
6 LK Ángel Fernández Pérez 192 22 56 Ciudad de Logroño (Španija)
7 LK Valero Rivera Folch 185 91 364 FC Barcelona (Španija)
9 SV Raul Entrerrios 195 227 364 FC Barcelona (Španija)
10 DV Alex Dujshebaev 187 57 132 Vive Targi Kielce (Poljska)
11 SV Daniel Sarmiento Melián 188 84 184 Saint-Raphaël (Francuska)
13 P Julen Aguinagalde 196 161 414 Vive Targi Kielce (Poljska)
21 LV Joan Cañellas 198 148 394 RK Vardar (Makedonija)
24 LV Viran Morros 199 187 156 FC Barcelona (Španija)
30 P Gedeón Guardiola 205 107 143 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
31 LV Iosu Goñi Leoz 195 26 44 Pays d’Aix UC (Francuska)
33 G Gonzalo Pérez de Vargas 190 73 0 FC Barcelona (Španija)
44 G Rodrigo Corrales 202 31 1 PSG (Francuska)
53 DK David Balaguer 185 16 60 HBC Nantes (Francuska)
55 P Adrià Figueras 192 16 34 BM Granollers (Španija)
49 DK Ferran Solé 192 6 23 Fenix Toulouse Handball (Francuska)
59 LV Daniel Dujshebeav 193 6 6 RK Celje (Slovenija)

Selektor: Jordi Ribera

DANSKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
1 G Niklas Landin Jacobsen 201 171 5 THW Kiel (Njemačka)
3 DV Niclas Kirkeløkke 195 13 22 GOG Håndbold (Danska)
4 LK Magnus Landin Jacobsen 197 24 49 KIF Kolding Kopenhagen (Danska)
5 SV Mads Mensah Larsen 188 90 189 Rhein-Neckar Löwen (Njemačka)
6 LK Casper Urlich Mortensen 190 99 272 TSV Hannover-Burgdorf (Njemačka)
11 SV Rasmus Lauge Schmidt 196 87 146 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
16 G Jannick Green 195 96 2 SC Magdeburg (Austrija)
17 DK Lasse Svan Hansen 185 182 421 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
18 DK Hans Lindberg 188 245 668 Füchse Berlin (Njemačka)
19 P Anders Zachariassen 192 9 15 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
21 LV Henrik Møllgaard 196 117 158 PSG (Francuska)
23 P Henrik Toft Hansen 200 101 188 SG Flensburg-Handewitt (Njemačka)
24 LV Mikkel Hansen 192 177 834 PSG (Francuska)
25 SV Morten Olsen 184 59 155 TSV Hannover-Burgdorf (Njemačka)
27 LV Michael Damgaard 192 58 137 SC Magdeburg (Njemačka)
42 DV Peter Balling 188 18 33 TTH Holstebro (Danska)

Selektor: Nikolaj Jacobsen

ČEŠKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
2 LK Jakub Hrstka 186 72 241 HT Tatran Prešov (Slovačka)
3 SV Roman Bečvář 191 82 185 HC Elbflorenz (Njemačka)
11 DK Jan Sobol 188 128 337 Cercle Dijon Bourgogne (Francuska)
13 LV Pavel Horák 198 93 292 RK Meškov Brest (Bjelorusija)
16 G Martin Galia 189 172 3 NMC Górnik Zabrze (Poljska)
27 SV Ondrej Zdráhala 187 92 280 TSV St. Gallen (Švicarska)
41 LV Michal Kasal 109 32 23 HT Tatran Prešov (Slovačka)
G Tomáš Mrkva 203 63 0 HBW Balingen-Weilstetten (Njemačka)
DK Tomáš Čip 187 47 113 HT Tatran Prešov (Slovačka)
DV Stanislav Kašpárek 202 0 0 Balatonfüredi KSE (Mađarska)
DV Jan Stehlík 188 80 138 Talent Plzeň Handball (Češka)
DV Dieudonné Mubenzem 190 0 0 HC Dukla Prag (Češka)
SV Jakub Sviták 180 0 0 HC Dukla Prag (Češka)
LV Jan Landa 195 36 20 HK Lovosice (Češka)
DK Milan Kotrč 189 34 52 Bergischer HC (Njemačka)
P Leoš Petrovský 202 39 109 Bergischer HC (Njemačka)
P Petr Šlachta 199 14 6 Dabas VSE KC (Mađarska)
P Štěpán Zeman 202 95 292 HC Zubří (Češka)

Selektori: Jan Filip i Daniel Kubeš

MAĐARSKA

Broj Pozicija Ime Visina (cm) Broj nastupa Golovi Klub
2 DV Zsolt Balogh 189 34 65 Pick Szeged (Mađarska)
5 P Timuzsin Schuch 197 153 76 MVM Veszprém (Mađarska)
7 SV Gábor Császár 186 235 832 Kadetten Schaffhausen (Švicarska)
11 LV Patrik Ligetvári 201 17 11 MVM Veszprem (Mađarska)
15 DK Péter Hornyák 175 12 17 Balatonfüredi KSE (Mađarska)
16 G Roland Mikler 190 176 0 MVM Veszprém (Mađarska)
16 G Ádám Borbély 197 6 0 Wisła Płock (Poljska)
17 P Uroš Vilovski 195 4 11 HC Odorheiu Secuiesc (Rumunija)
22 LV Iman Jamali 202 26 66 MVM Veszprém (Mađarska)
27 P Bence Bánhidi 204 41 91 Pick Szeged (Mađarska)
28 P Szabolcs Szöllősi 194 71 96 Tatabánya KC (Mađarska)
29 SV Ádám Juhász 183 17 49 Tatabánya KC (Mađarska)
32 DV Donát Bartók 192 0 0 TBV Lemgo (Njemačka)
33 DV Gábor Ancsin 202 92 195 MVM Veszprém (Mađarska)
39 LV Richárd Bodó 203 40 116 Pick Szeged (Mađarska)
66 SV Máté Lékai 190 111 270 MVM Veszprém (Mađarska)
DK Ádám Országh 183 0 0 Dabas VSE KC (Mađarska)
LK Dávid Fekete 185 0 0 Budakalász FKC (Mađarska)

Selektor: Ljubomir Vranješ

G – Golman

LK – Lijevo krilo

DK – Desno krilo

P – Pivot

LV – Lijevi vanjski

DV – Desni vanjski

SV – Srednji vanjski

Izvor: Al Jazeera