Karatisti iz Jajca osvojili 11 medalja u Banjoj Luci

U SD “Borik” danas se održao karate turnir pod nazivom “Castra open” na kojem je učestvovalo preko 500 takmičara iz Srbije, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske i BiH.

Na ovom turniru učestvovao je i naš Karate klub “Kumite” sa 12 takmičara, koji su osvojili 11 medalja i to:

• Tomislav Katić -2. mjesto borbe juniori i 3. mjesto ekipno borbe juniori.
  • Rijad Mraković – 3. mjesto borbe

-Naša najmlađa takmičarka Azra Hadžić koja ima tek 6 godina jučer je briljirala. U konkurenciji od 28 takmičarki zauzela je visoko 2. mjesto pobjedivši 4. kola sa 5:0 nakon čega je zaustavljena u finalu od slovenske takmičarke iz KK Sveti Jernej čiji je trener bila 13 puta državni i dva puta svjetski prvak u katama Seki Golac, govori nam trener Ante Katić.

Katić zahvalan roditeljima mlade Hadžićke.

-Od takvih nije grijeh izgubiti niti smijemo biti razočarani, nego s ponosom možemo reći da naša takmičarka stoji rame uz rame s najboljima i da je pred našom Azrom velika karate budućnost. Zahvaljujem se njenim roditeljima Amili i Tariku Hadžiću koji daju bezrezervnu podršku. Idemo više, bolje i još jače, zaključio je on.

Turnir u Boriku održao se sedam dana prije Balkanskog prvenstva tako da je većina plasiranih odradio pravu provjeru pred taj šampionat. Organizator ovog turnira je karate klub Castra jedan od najmlađih karate klubova u BiH.