Visoka pobjeda pionira – mini basket deklasirao vršnjake, najmlađi košarkaši nažalost poraženi

U GSD Jajce, danas je odigrana utakmica V. kola Lige mladih SBK/KSB između selekcija KK “Vodopad” Jajcete KK “Basket Time” Bugojno.

No, prije ligaške utakmice, naši najmlađi košarkaši te selekcija mini-basketa, odigrale su prijateljske utakmice protiv ekipe iz Bugojna.

Prvi su igrali najmlađi, super mini-basket. Nažalost, protivnička ekipa je bila bolja te je odnijela pobjedu. Ipak naši dječaci i naše djevojčice su pokazali da uz još dosta rada i truda mogu postati ozbiljna konkurencija.

Druga prijateljska utakmica je odigrana između selekcija mini-basketa. Dosta bolju i raznovrsniju igru pružili su naši dječaci. Borbenost, želja, timski duh i lijepa košarka su krasile ovu utakmicu, a krajnji rezultat je glasio 55:26u korist naše ekipe.

Vrhunac dana, bila je ligaška utakmica u pionirskoj kategoriji.  Utakmica je otvorena dosta furiozno, a takva je i ostala tokom prvog poluvremena, gdje se na odmor otišlo skoro izjednačenim rezultatom. Već tada se vidjelo da će biti krajnje tijesan duel dviju odličnih ekipa.

Ipak, u trećoj i četvrtoj dionici, naši dečki uspostavljaju visoku prednost, koju kontrolišu tokom drugog poluvremena. Odličnom igrom, odbranom, realizacijom napada, utakmica je završena pobjedom naše ekipe.