Čas fudbala na Otoku: Mladi Zmajevi deklasirali Vels

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je treću pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo nakon što je večeras s 4:0 slavila na gostovanju kod Velsa.

Izabranici Vinka Marinovića osokoljeni domaćom pobjedom nad Portulagom u prošlom kolu odigrali su odličnu partiju na Otoku.

Mladi bh. fudbaleri poveli su u 26. minuti utakmice nakon sjajne solo-akcije Amera Gojaka.

S minimalnom prednošću izabranici Vinka Marinovića otišli se na poluvrijeme. Ipak, nakon svega šest minuta igre dobro proigravanje Darka Todorovića bilo je dovoljno Gojaku da udvostruči vodstvo našeg nacionalnog tima.

Prava fudbalska rapsodija viđena je u posljednjih 20 minuta utakmice u kojima su još dvije lopte završile u mreži Velšana. Prvo je Marijan Ćavar u 71. minuti ovjerio treću pobjedu U-21 selekcije BiH u kvalifikacijama za EP, da bi šest minuta kasnije Luka Menalo sjajnim pogotkom stavio tačku na “i” za konačnih, i prilično iznenađujućih, 4:0.

Da selekcija Velsa nije naivna potvrđuje i pobjeda u 1. kolu kvalifikacija u gostima kod Švicarske s 3:0, a dok je naša reprezentacija na gostovanju kod iste selekcije poražen s 1:0.

U drugom susretu 5. kola koji se igrao danas Rumunija i Portugal podijelili su bodove (1:1), što je rezultat koji je svakako odgovarao našoj reprezentaciji. Rumuni su prvi s 11 bodova, dok ekipa Vinka Marinovića ima dva boda manje.