Jajački rukometaši razmontirali Turbinu u Jablanici

U Jablanici je danas odigrano 3.kolo rukometne Prve lige FBiH- Jug, a igrala se utakmica između RK Turbina i RK Jajce, u kojoj se su naši rukometaši slavili sa rezultatom 11:36, piše Jajce Online.

Ovo je treća uzastopna pobjeda podmlađene i između ostalog vrlo dobre ekipe. Naš tim je bio dominantan u svim segmentima igre na terenu. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 4:16 u korist našeg tima.

Drugo poluvrijeme ponovo nam je ponudilo briljantnu igru naših rukometaša te “kišu golova” u mreži domaćina.

Najbolji u redovima RK Jajce u današnjoj utakmici bio je Amar Agić sa 12, slijede ga Matej Jukanović sa 8 i Antonio Štrkalj sa 7, a po dva gola su postigli Antonio Radić i Mirnes Mešić.

Ovaj iskusni trojac uz par mladih igrača je pokazao da će naš tim i ove sezone biti među četiri najbolja tima u ligi.

U ovoj utakmici posebno je briljirao mladi Osman Omerinovič koji je zabilježio 13 odbrana.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu u subotu, naši rukometaši ugostit će bugojansku Iskru. Susret se igra u Gradskoj dvorani, s poečetkom od 18 sati.